Голова МОЗ Максим Степанов впевнений: виконання карантину «вихідного дня» та інших протиепідемічних правил, встановлених в країні, сприятиме уповільненню розповсюдження COVID-19. Він назвав застосування вакцин одним із найбільш дієвих методів подолання пандемії. За даними ВОЗ, 10 світових компаній знаходяться на завершальній третій стадії клінічних випробувань вакцин проти коронавірусу. Україна співпрацює з усіма світовими ініціативами заради того, щоб кожен громадянин мав доступ до вакцини якнайшвидше. Одним із таких механізмів є глобальна ініціатива COVAX, яка об’єднує 172 країни світу. МОЗ розпочало співпрацю з COVAX, як тільки цю світову програму було започатковано. Згідно з цією ініціативою Україна отримає вакцини проти COVID-19 у кількості, яка дорівнює до 20% від загальної кількості населення країни (або 8 млн доз). До 7 грудня українська сторона підпише усі технічні документи. МОЗ розраховує, що, згідно з розрахунками, у I півріччі 2021 року в Україну розпочнеться поставка відповідних вакцин. Ці розрахунки ґрунтуються на повідомленнях компаній, що входять до ініціативи COVAX та інформують про завершальні етапи досліджень нових вакцин та їхню реєстрацію найближчим часом.
Перший транш, який Україна отримає від COVAX, налічуватиме 1,2 млн доз. Вакцинами, в першу чергу, будуть забезпечені люди із груп ризику — медичні працівники, люди віком понад 65 років та люди із супутніми хронічними хворобами.
Україна готова належним чином транспортувати та зберігати вакцину у холодильних установках, що забезпечують усі необхідні для цього температурні умови, додав він під час брифінгу.