У Визирській громаді поки ще не запущено у повному обсязі функціювання Центру надання адмінпослуг та його підрозділів. Але жителі ОТГ вже відчули на собі зручність цієї реформи.
Олеся Заїка, керівниця відділу з питань забезпечення діяльності ЦНАП Визирської сільради, державна реєстраторка
Навіть необхідність звернутися у Визирську сільраду — це значний крок в порівнянні з тим, що раніше треба було їхати в район або область. Я вважаю цю реформу корисною, доцільною та соціально орієнтованою. В процесі створення ЦНАПу ми поступово переберемо на себе практично усі можливі функції та послуги й надавати їх на місцях.
Вона додала, що надалі у кожному населеному пункті об’єднаної громади в приміщенні колишніх сільрад буде знаходитися один працівник з можливістю надавати деякі послуги, консультувати жителів, а також приймати документи по тих питаннях, що можна вирішити тільки у центральному ЦНАПі в Визирці. В кожному селі майже усі один одного знають, тому для будь-якої літньої людини зручніше та простіше звернутися до фахівця, що знайомий з дитинства, ніж їхати в район чи в місто.
Також реєстраторка підкреслила, що саме бажання та підтримка депутата Одеської облради Олега Кутателадзе стали тими факторами, завдяки яким Визирський ЦНАП вже надає частину функцій. Іншим створеним громадам надали строк запуску ЦНАПів до 2023 року. А тут до того часу вже набиратимуть об’єм додаткових послуг, функцій, повноважень, частину яких надаватимуть тільки мешканцям цієї громади.
Проте іншу частину послуг можна надавати й стороннім жителям, і, як каже фахівчиня, до визирських реєстраторів вже звертаються зі всього регіону, включаючи Одесу.
Вже зараз затверджений перелік послуг, що буде надавати ЦНАП у Визирці, нараховує 161 пункт. Крім того, тут планується облаштувати робоче місце для працівника Пенсійного фонду, якого запрошуватимуть за плаваючим графіком задля того, щоб люди на місці могли проконсультуватися, здати документи на нарахування пенсій. Є й інші домовленості, що мають зробити отримання адмінпослуг зручнішим.
Як повідомлялося, приміщення в Першотравневому вже готово, у Визирці буде дороблено до початку нового року. Поки що фахівці тут працюють по різних кабінетах, але без обіду. І один день на тиждень — у вівторок — до 20:00.