У Першотравневому ліцеї, який є опорним навчальним закладом Визирської територіальної громади, педагогічні працівники, психологічна служба та учні активно долучилися до традиційної всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
У нашій школі по цій акції працюють і заступниця директора з навчальної роботи Ілюсь Інна Валентинівна, а також психологічна служба — це Мураховська Світлана Володимирівна, соціальний педагог Кравченко Оксана Станіславівна.
Інна Ілюсь, заступниця директора з виховної роботи Першотравневого ліцею
16-денний термін акції містить у собі дати, які відзначаються у всьому суспільстві по всьому світі. Серед них 25 листопада — це Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня — це Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. А також у нашому закладі проводяться заходи 10 грудня до Міжнародного дня прав дітей.
Серед більш дорослих дітей проводяться тренінги та бесіди. Але навіть наймолодші діти добре розуміються на проблемах сучасності.
Соломія Шевченко, учениця 1-го класу
До нас приходив психолог, і ми дивилися мультик про те, як дитина була сама вдома, потім з вчителькою грали у гру. Під час неї говорили, що треба робити, коли сам вдома, а діти говорили: ти молодець.
Олександр Дашкевич, учень 4-го класу
Булінг — це агресивна поведінка дітей одна до одної, мета якої образити, залякати й часто супроводжується фізичним насиллям. Можна розповісти вчительці або батькам про це, й вони допоможуть розібратися з цією ситуацією.
Про те, у якому форматі проводяться заняття під час акції, розповідають фахівці.
Світлана Мураховська, практична психологиня Першотравневого ліцею
В цьому році, через карантинні обмеження, в основному ми працюємо в класі з одним колективом, ми не можемо проводити загальні заходи. Це тренінги, години психолога, це те, що проводить наша психологічна служба. В нас три працівники, звичайно, класні керівники, які проводять щотижня класну годину. Це питання розглядається й там. Проводяться такі інформативні хвилинки й на уроках по предметах, якщо це стосується теми, наприклад, на історії, українській літературі.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Діти мають розуміти, мають розуміти й батьки, якщо має місце будь-яка ознака насильства — не потрібно стояти осторонь, потрібно реагувати.
У Визирській ОТГ влада приділяє багато уваги освітянській галузі та завжди тримає на контролі всі питання, пов’язані з належним розвитком навчальних закладів, в тому числі під час проведення різноманітних акцій, подібних до тієї, яка зараз триває.
Автор: Сергій Бяков.