Проблема насилля у сім'ї або серед підлітків у навчальних закладах стає все більше актуальною в останні роки. Тому педагоги й психологи вважають дуже важливим проводити заходи, щоб запобігти таким негативним проявам у дитячому середовищі. Саме на це спрямована щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Активну участь у ній брали заклади освіти Визирської об’єднаної територіальної громади.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської ОТГ
Це щорічна акція, яка проводиться на території всієї України. Вона має мету згуртувати суспільство, учнівську молодь, наших дітей навколо проблеми, яка стає жорсткішою. Наразі є кілька видів насильства, в тому числі кібернасильство, яке набуває гостроти. Діти повинні знати, батьки мають розуміти, що не можна стояти осторонь, потрібно реагувати.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Наше завдання як педагогів — звернути увагу на стосунки між однолітками, на ставлення дітей до інших людей, мені здається це однією з головних якостей взагалі людини — з добротою, милосердям ставитися один до одного.
Про те, як практично тут проводиться така робота, розповіла педагогиня-організаторка Визирського ліцею Діана Чайка. Протягом 16 днів кожного дня тут проходили різні заходи. Спочатку це були тренінги «Скажи насильству НІ», аби діти могли сказати «ні» у певній ситуації, також були тренінги на довіру.
Діана Цимбаліст, учениця 10 класу
Я є головою учнівської ради, і ми нещодавно проводили захід зі старостами кожного класу та обговорювали таку проблему, як насильство. Ми вчимо, аби вони самі розкривались своїм одноліткам, батькам, вчителям, говорили про це (випадки насильства, — прим. ред.) всім, аби ми могли їм допомогти.
Наступний освітній заклад — Любопільська гімназія, де також активно пройшла ця акція.
Олександр Степаненко, директор Любопільської гімназії
З 25 листопада у Любопільській гімназії багато проводиться бесід на цю тему, проводять класні керівники у кожному класі конкурси малюнків «Щастя моєї родини».
Галина Стадніченко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Любопільської гімназії
Проводяться години спілкування з дітьми на цю тематику, говоримо про те, як вони розуміють, що таке насилля, яким воно може бути, а воно може бути і в школі, може бути домашнім, у будь-яких проявах. Звичайно, постійно проводяться різні акції стосовно булінгу. В нашій школі, слава Богу, таких проявів немає, діти хороші, спокійні, дружні і всіх новеньких дуже добре сприймають.
Поділилися своїми думками і самі учні.
Вікторія Похилова, учениця 4 класу Любопільської гімназії
Насильство — це будь-які умисні дії однієї людини щодо іншої, якщо ці дії порушують права та свободи іншої людини.
Євангеліна Сливець, учениця 4 класу Любопільської гімназії
Нам розповідали про те, що насильство, це коли дитину якусь ображають, а є насильство і у сім'ї, коли сваряться дорослі. Нам показували відео щодо цього насильства.
Дуже важливим у роботі з дітьми, вважають педагоги, є практичні поради стосовно того чи іншого випадку насильства, аби розв’язувати проблему ще до її виникнення та захистити дітей від психологічних травм у майбутньому.
Автор: Сергій Бяков.