Втретє пройшов всеукраїнський хореографічний фестиваль «Dance Fest» у місті Южне. Учасниками заходу стали танцювальні колективи з Одеси, Першотравневого, Коблево і Южного — всього 330 учасників, повідомляє «Южный округ».
Для дотримання карантинних обмежень організатори фестивалю розділили учасників на три групи, щоб в залі було не більше 110 осіб. Виступи колективів також були розділені на три блоки. Карантинні обмеження вплинули й на віковий склад учасників.
Юлія Білоус, організаторка фестивалю «Dance Fest»
Категорії у нас починаються з дітей віком 3-4 роки. Як правило, вони дебютанти, багато з них сьогодні вийшли на сцену вперше. Максимальний вік сьогодні — 15 років. Зазвичай на наших фестивалях, поза карантином, у нас брали участь і дорослі, і молодь. Це вік від 20 до 50 років. Є команди мам, які теж беруть участь, підтримуючи своїх дітей.
У програмі фестивалю було представлено понад 7 танцювальних напрямків: хіп-хоп, модерн, контемп, сучасна хореографія, street-напрямок. Відрізнявся фестиваль в Южному системою оцінювання кожного виступу. У номінації могло бути не одне перше місце, а декілька.
Майстерність учасників оцінювало журі, що складалось з професійних хореографів і майстрів спорту з художньої гімнастики. Більшості танцювальних колективів, за словами членів журі, вдалося показати досить високий рівень підготовки.
Павло Ключко, суддя фестивалю «Dance Fest»
Рівень непоганий. Я останній раз був на одеських і київських змаганнях, і хочу сказати, що тут вже є колективи, які можна було б сміливо туди запросити. У категорії street-dance були досить цікаві колективи, які отримали Гран-прі. У всякому разі на цьому фестивалі такий рівень по street-dance я вперше побачив і це мене дуже порадувало. Ті колективи, які я бачу регулярно, досить непогано розвиваються. Ми з ними іноді перетинаємося на змаганнях, я до них підходжу, ми спілкуємося з педагогами-постановниками і я бачу прогрес. Це радує.
Змогли здивувати журі та зайняти перші місця учасники студії естрадного танцю «Першоцвіти» з села Першотравневе. Вони представили програму з двох номерів, перший в напрямку естрадна хореографія — танець під назвою «Багряний захід», другий номер у напрямку хіп-хоп. Танцюристи зізнаються, що під час виступу відчували деякі труднощі. Але результатом вони дуже задоволені та вважають своє перше місце заслуженим, адже вони довго і наполегливо працювали над цими танцювальними номерами.
Після нагородження всі учасники колективу «Першоцвіти» втомлені, але радісні, вітали один одного і свого керівника з перемогою.
Валентина Бурлака, учасниця колективу «Першоцвіти» (Першотравневе)
Мені дуже подобається атмосфера змагань, коли ти стоїш за кулісами й чекаєш свого виходу, у тебе мурашки по шкірі, відчуваєш, як у тебе підскакує адреналін, завмирає дихання і ти хочеш виплеснути всю цю енергію. І потім, після танцю з посмішкою на обличчі ти говориш: «Так, я це зробила і станцювала».
Аліна Войтович, учасниця колективу «Першоцвіти» (Першотравневе)
Готувалися ми дуже довго. Сьогодні виступили добре, ми дуже старалися перемогти та здобути перше місце. Я вважаю, що ми великі молодці, тому що досягти першого місця — це дуже хороший результат.
Віталій Данько, учасник колективу «Першоцвіти» (Першотравневе)
Дуже складно було орієнтуватися в просторі, тому що особисто я в такому місці виступаю вперше. Ми нещодавно виступали у себе, тому ми такі трохи натреновані. Було трошки хвилювання, але, я думаю, ми впоралися.
З розумінням до хвилювання танцюристів відноситься і керівник естрадної студії «Першоцвіти» Ірина Мальцева. За її словами, до карантину вихованці досить часто виступали на різних танцювальних змаганнях. Зараз така можливість обмежена.
Ірина Мальцева, керівниця танцювального колективу «Першоцвіти» (Першотравневе)
Ми беремо участь і виїжджаємо, але не так часто, як би нам цього хотілося, разів зо два-три на рік ми виїжджаємо. Конкурс — це відповідальний захід і до нього потрібно готуватися. В цьому році, на жаль, це наш перший конкурс. Хвилюємося, бо це перший виступ за рік. Діти звичайно хвилюються, тому що це виїзний виступ — не вдома.
Циркова студія «Сюрприз» із села Коблеве представила п’ять номерів в номінаціях акробатичні та гімнастичні дуети, а також один сольний номер.
Наталія Гришина, керівниця циркової студії «Сюрприз» (Коблеве)
Ставлять номер швидко, але до елементів в цих номерах йдуть дуже довго. Це розтяжки, це розминка спин, шпагати. Для того щоб зробити який-небудь елемент, діти повинні бути добре розтягнуті. Тому номер ставиться швидко, а йдуть до нього дуже довго, це копітка праця.
Учасникам коблівської циркової студії «Сюрприз» від 6 до 12 років. Виступом своїх підопічних керівник колективу залишилася задоволена, попри те, що останнім часом через карантин кількість тренувань скоротилася. Для деяких дітей виступ на южненському фестивалі став дебютним.
Анастасія та Вікторія, учасниці циркової студії «Сюрприз» (Коблеве)
Ми готувалися два місяці до цього виступу і виступаємо вперше. Тому трохи боїмося.
Христина Лукіна, учасниця циркової студії «Сюрприз» (Коблеве)
Три роки я ходжу на гімнастику, вона мені подобається тому, що моя сестра ходить теж, і я захотіла бути, як вона, тому пішла на гімнастику. Ми готувалися з літа, десь чотири місяці. Виступили нормально, але в кінці завалилися і це не дуже сподобалося.
Підтримати учасників всеукраїнського хореографічного фестивалю прийшли й представники Южненського міської ради — серед них секретарка ради Оксана Воротнікова.
Оксана Воротнікова, секретарка Южненської міськради
Враження просто невимовні. Настільки багато позитиву, настільки багато радості. Я рада, що потрапила на цей конкурс. Я відвідую такого роду події та завжди розумію, що за такими конкурсами, виступами, за цими яскравими костюмами стоїть дуже велика робота. Це дуже важка праця. І не тільки дітей — це праця педагогів і батьків.
Нагадаємо, з районного етапу конкурсу, присвяченого Тарасу Шевченку, на область вийшли п’ять школярів Лиманського району. Всього взяли участь 86 підлітків.