В кінці грудня центральний коридор Визирської школи прикрасила традиційна експозиція штучних ялинок. Свої творчі роботи виставили учасники конкурсу «Ялинка».
Яна Куліченко, директорка Визирської школи
Це щорічна всеукраїнська природоохоронна акція, яка так і зветься «Ялинка». ЇЇ мета донести дітям, що для прикраси своїх будинків необов’язково вирубати живі дерева. Можна ось таку красу, зроблену власноруч, такі ялинки поставити у своєму будинку. Ми прикрасили цими ялинками нашу школу, всі ходять і милуються.
Ці ялинки зроблені з різних штучних й природних матеріалів. Макарони, олівці, ґудзики, шишки, горіхи — створюється враження, що на виготовлення традиційного новорічного прикрашання може піти будь-який підручний матеріал, потрібні тільки фантазія та бажання зберегти в лісах якомога більше зелених красунь.
Настя, учениця Визирської школи
Я свою ялинку зробила із сірникових коробок, які обернула фольгою і все це прикрасила бантиками.
Діана, учениця Визирської школи
Моя ялинка створена з 60 власноруч зроблених троянд. Ми щороку беремо участь у природоохоронній акції, робимо такі ялинки, щоб прикрасити свою кімнату.
Ірина Петросян, учениця Визирської школи
Я ялинку зробила за одну добу, мені допомагали тітка й мама. Моя ідея була в тому, щоб зберегти дерева, щоб не вирубувати їх. Ця ялинка створена з кори дерева, дрібних камінчиків і новорічних іграшок.
Директор школи визнає, що, створюючи свої маленькі шедеври, діти звертаються за допомогою до батьків, така спільна робота зміцнює сім'ї, що дуже важливо. Цю акцію діти дуже люблять. Тут можна проявити креатив та фантазію.
Роботи учнів спочатку пройдуть відбірковий етап конкурсу поміж шкіл Визирської ОТГ. Потім кращі ялинки будуть змагатися на районному та обласному конкурсах. Яна Куліченко розповіла, що Визирська школа часто отримувала перемогу на обласному етапі конкурсу, що надихає у наступному році проявити ще більше креативу. Важливо те, що у конкурсі можуть брати участь роботи не тільки по декоративно-прикладному мистецтву, а й з інших напрямків творчості. Наприклад, є тут і літературна номінація, де діти в віршах або прозі можуть висловити своє ставлення до проблеми вирубки ялинок під Новий рік.
За останні три роки вулиці Визирки помітно озеленилися, особливо в центральній частині села. Тут було висаджено кілька десятків сосен. Під Новий рік керівництво сільради вимушено проводити хімічну обробку дерев, щоб у цей час хтось не спокусився зрізати верхівку дерева для прикраси власного будинку. Тож проблеми природоохоронного виховання дітей поки актуальні, особливо у нашому необтяженому хвойними лісами регіоні.
Авторка: Катерина Гончар.