» » У Визирській громаді Калинівка може зберегти свою школу (фото)

У Визирській громаді Калинівка може зберегти свою школу (фото)

У Визирській громаді Калинівка може зберегти свою школу (фото)

  Чутки про те, що після об’єднання Калинівської сільради зі смт. Доброслав їх місцевий навчально-виховний комплекс зачиниться лунали по Калинівці останні кілька років. І на це були вагомі причини. На одного викладача в місцевій школі припадає всього п'ять учнів. Простіше возити дітей в сусідній Доброслав, ніж утримувати штат педагогів та забезпечувати навчальний процес в окремій будівлі для 61 учня. Адже після створення ОТГ всі турботи, пов’язані з утриманням шкіл, ляжуть на плечі громади.У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.  Відтепер багато що змінилося. Калинівська сільрада незабаром стане частиною економічно спроможної Визирської об’єднаної громади. Тепер у педагогів Калинівського НВК з’явився шанс продовжувати свою роботу в стінах рідного навчального закладу, бо можливості й бажання утримувати школи на місцях у депутатів Визирської ОТГ є.У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.  Районний відділ освіти завжди приділяв посильну увагу благоустрою Калинівської школи, тому навчальний заклад досі знаходиться в задовільному стані.Наталія Ніколаєва, директор Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

Ми багато чим вже забезпечені. У нас є інтерактивні дошки. Два класи початкової школи укомплектовані за новими стандартами. У школі тепло, тому що замінено покрівлю, встановлено енергоощадні вікна та двері, - Наталія Ніколаєва, директор Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

  Однак є проблеми, які в Калинівській школі потрібно вирішувати найближчим часом.У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.

Наша школа побудована у 1968 році, відтоді наша проводка не замінювалася, перше, з чим я буду звертатися, - прохання повністю замінити проводку в навчальному закладі, - Наталія Ніколаєва, директор Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

  В Калинівській школі потрібно переоснастити харчоблок, оскільки на території НВК знаходиться дитячий садочок, який відвідує 26 вихованців. 

Ми набираємо дітей з 2,5 років й вони відвідують дитячий садок, поки не перейдуть в початковий клас школи. Там вони навчаються за програмою Нової української школи. Нашим дітям легко адаптуватися, бо ми їх знаємо і знаємо підхід до кожної дитини. Потім вони переходять у середню школу, а після 9 класу більшість дітей йдуть в училища та технікуми, - Наталія Ніколаєва, директор Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

  Діти в Калинівському НВК доброзичливі та допитливі. Вони щиро люблять свою школу.Катерина, учениця Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

У нас дуже великий та хороший спортивний зал, - Катерина, учениця Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

Віта, учениця Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

Ми колективно робимо всі завдання в класі з учителями. Вони нам допомагають, коли ми робимо домашню роботу, - Віта, учениця Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.  Гордістю Калинівської школи сміливо можна назвати її молоді кадри. Марина Ковальчук народилася в селі Калинівка та закінчила рідну школу з незмінним бажанням стати вчителем й повернутися до Калинівки. Так і сталося. Вже п’ятий рік вона викладає тут англійську мову для учнів початкової школи із застосуванням новітніх технологій залучення дитини в навчальний процес.Марина Ковальчук, вчитель англійської мови Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

Я намагаюся бути краще, вивчилася вже на бакалавра та магістра. Буду вдосконалюватися далі, тому що в наш час для цього є багато можливостей, курси й вебінари. Районний відділ освіти багато нам допомагає, особливо для розвитку вчителів англійської мови - запрошує мовних фахівців, - Марина Ковальчук, вчитель англійської мови Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.  Також Марина Ковальчук працює музичним керівником в Калинівському дитячому садочку, який знаходиться в тій самій будівлі. Жодне свято в школі та дитячому садку не проходить без її безпосередньої участі. Енергійна та доброзичлива, вона демонструвала свої численні таланти, ще коли була школяркою.Надія Ільїна, вчитель української мови та літератури Калинівського НВК

Коли вона була ученицею, ми з нею брали участь у багатьох районних конкурсах та завжди вона перемагала. У нас є багато нагород, грамот, нашу статтю надрукували у районній газеті, - Надія Ільїна, вчитель української мови та літератури Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

  Важливо, коли талановита молодь повертається до рідного села й продовжує там працювати. Створити для цього найкращі умови - мета керівництва та депутатів Визирської об’єднаної громади, особливо в питаннях, що стосуються медицини й освіти.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Ми з депутатами, розглядаючи бюджет Визирської ОТГ на 2020 рік, намагалися зробити так, щоб не менше 33% від загального бюджету отримала освіта. Це говорить про те, що громада намагається інвестувати в майбутнє, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Для жителів сіл Калинівської сільради важливо зберегти на своїй території школу, яка є не просто навчальним закладом, а й осередком культури.У складі Визирської громади є можливість зберегти школу для сіл Калинівської сільради.

Зберегти школу - головне. Дітей у нас небагато, всього 61 учень, але що робити цим дітям та їх батькам? У мене дитина в дитячому садку, а племінниця в наступному році вже йде до школи й ми хвилюємося, буде ця школа взагалі у нас та чи будемо ми працювати. Надія одна, - що все залишиться, як є, і наші керівники зверху в Визирській громаді матимуть натхнення та у них все вийде, як вони планують, - Марина Ковальчук, вчитель англійської мови Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ".

  Нагадаємо, що до кінця 2019 року всі школи, які працюють на території сіл Визирської ОТГ, ще знаходяться на балансі відділу освіти Лиманської райдержадміністрації. Але при виконкомі Визирської сільради вже створений відділ освіти, молоді та спорту й призначено керівника - Валентину Олександрівну Харламбову.

Друк
Схожі новини:
ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)12:00
28 бер
У громадах Лиманського району вживають заходи щодо протидій COVID-1911:00
28 бер
У селах Визирської громади знаходять зручний спосіб дистанційного навчання дітей (фото)10:00
28 бер
Села Лиманського району забезпечили масками та засобами індивідуального захисту (фото)09:00
28 бер
У Южному на боротьбу з коронавірусом виділили майже 3 млн грн (фото)21:38
27 бер
ВООЗ дала рекомендації з підтримки здоров'я в період пандемії16:00
27 бер
Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)13:10
27 бер
Поліція закликає дачні кооперативи Лиманщини до встановлення засобів відеоспостереження12:00
27 бер
У Визирській ОТГ на допомогу владі прийшли фермери (фото)11:00
27 бер
В Одесі лікуються троє осіб з виявленим COVID-1910:00
27 бер
Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)12:14
26 бер
Інновації на ТІС-КТ покращують виробничі процеси (фото)11:00
26 бер
Сесія Лиманської районної ради пройде за розкладом (оновлено)10:00
26 бер
Визирське відділення "Укрпошти" продовжує працювати в штатному режимі (фото)17:00
25 бер
У Доброславі проводять обробку під’їздів багатоквартирних будинків (фото)16:43
25 бер
В Україні введено режим надзвичайної ситуації14:47
25 бер
Відкрито гарячі телефонні лінії Красносільської сільської ради13:30
25 бер
ВООЗ розповсюдила інструмент для вивчення поведінки COVID-1912:00
25 бер
ТІС: нові винаходи в 3D-лабораторії11:00
25 бер
Для боротьби з COVID-19 необхідна глобальна солідарність між країнами та континентами10:00
25 бер
Василь Приймак: "Зберегти людське життя - це найголовніше"17:00
24 бер
Оптову ціну газу для українців на березень знижено на 14%, експорт спирту - заборонено15:54
24 бер
До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом - про міфи та реальність15:43
24 бер
Одеське АМКУ щодня здійснює моніторинг цін на основні харчові продукти та лікарські засоби14:18
24 бер
Одещина зустріла спецборт із тестами на коронавірус та засобами захисту (фото)13:58
24 бер
TOP