ЛАН » Головні події дня » Незабаром села Красносільської ОТГ набудуть актуальних генпланів (фото)

Незабаром села Красносільської ОТГ набудуть актуальних генпланів (фото)

Незабаром села Красносільської ОТГ набудуть актуальних генпланів (фото)

  Генеральним планом є документ, який регулює містобудівну діяльність у кожному населеному пункті. Це також розвиток, планування, забудова та використання землі у селах. Генпланом визначаються межі та функціональне призначення земельних ділянок, розраховується площа житлової та виробничої забудови, передбачається інженерна та соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування та розвитку населених пунктів. Важко переоцінити значення наявності генеральних планів для залучення інвесторів. Створення цього містобудівного документа коштує чимало. Тому невеликі села з обмеженим бюджетом нового генплану часто не мають. З такою ситуацією зіткнулося керівництво Красносільської ОТГ, до складу якої входить 14 сіл.

Марина Архірій, Красносільський сільський голова.

Марина Архірій, Красносільський сільський голова

Сьогодні йде обговорення генеральних планів сіл Переможне та Корсунці. Так само є генеральний план у сіл Іванове та Красносілка, але вони вимагають актуалізації. Йде до завершення розробка генплану Нової Кубанки. У тих селах, які до нас приєдналися від Павлинської сільради, є генеральні плани, але вони дуже старі, тож потрібно їх робити заново.

  На початку січня у Красносільській сільраді відбулися громадські слухання проєктів генеральних планів сіл Корсунці та Переможного та звіту про їх стратегічну та екологічну оцінку. Документацію презентували розробники, фахівці компанії «Містобудівельник». Генплани передбачають різнобічний розвиток населених пунктів, у тому числі будівництво об'єктів соціальної інфраструктури. Як каже Марина Архірій, Корсунці дуже забудовані, там передбачено будівництво школи, дитячого садка. Найважливіше те, що біля Корсунців заплановано будівництво автомагістралі для об'їзду міста Одеса. Село Переможне менш забудовано, там є де розвернутися. Село це маленьке, але його площа збільшується. Там багато заплановано, наприклад, виробничі потужності, птахофабрика. Бо самі жителі просили створити в селі виробництво для отримання робочих місць. Після затвердження генплану тут буде будуватися нова школа, дитячий сад, стадіон.

  Важливою частиною заходу стало саме обговорення проєкту генплану, щоб жителі Переможного та Корсунців могли безпосередньо поставити свої запитання розробникам.

Олександр Тефтул, інженер-конструктор ТОВ «Містобудівельник».

Олександр Тефтул, інженер-конструктор ТОВ «Містобудівельник»

Питання ставили про власні земельні ділянки, про каналізаційні очисні споруди, тому що це дуже важливе питання для села. Ми розповіли, що в проєкті це передбачено, і питання відпало. Так само було питання про вивезення сміття. У проєкті передбачено вивезення сміття за Нову Кубанку, всі ці питання ми врахували, тож люди задоволені.

  На громадських слуханнях у Красносільській сільраді присутнім було презентовано і проєкт будівництва ділянки автомагістралі, яка має направити потік автотранспорту в об'їзд міста Одеса. Служба автодоріг області оголосила відкриті торги на проєктування об'їзної дороги міста Одеса на ділянці від автомобільної траси М-05 до автодороги М-14. На торгах перемогу здобула компанія ДП «Укрдіпродор», яка і робить проєкт. Фахівці компанії ДП «Укрдіпродор» розробили чотири варіанти проєкту майбутньої траси, яка бере початок у селі Корсунці та завершується недалеко від села Олександрівка. Важливим є те, що всі варіанти не передбачають будівництво чотирьохсмугового автобану через ці населені пункти, а тільки за їх межами, відповідно до сучасних норм будівництва.

Павло Майбородюк, директор ДП «Укрдіпродор».

Павло Майбородюк, директор ДП «Укрдіпродор»

Для того, щоб надати інформацію якісно, ми працювали чотири місяці. Ми провели техніко-економічні, гідрологічні, геологічні, геодезичні дослідження. Ми зустрічалися з екологами, які працюють над рекреацією Куяльницького лиману, з обласною екологічною службою. Ті варіанти, які були запропоновані раніше з будівництва цієї ділянки дороги, не були лояльні до лиману. Ми запропонували замість будівництва чотирьохкілометрового мосту через Куяльницький лиман, пройти 1,5 кілометра узбережжям. Крім дороги, плануємо запроєктувати велосипедну та пішохідну доріжки, які будуть йти вздовж лиману та зроблять цей водний об'єкт ще більш туристично привабливим. Ми передбачили технічні засоби, які повністю захищатимуть Куяльницький лиман від дороги, щоб її не було видно. Це земляні споруди, зелені насадження, тому люди, які будуть відпочивати на узбережжі водойми, не бачитимуть та не відчуватимуть автомобілів на новій дорозі.

  Фахівці профільного інституту мають надати висновок оцінки впливу на довкілля даного проєкту, розповідає розробник. Істотним фактором для розробників виявилися завершення реформи децентралізації та зміна районів. Щоб не проходити двічі процедури, що передбачені законом для розробки цих проєктів, фахівці інституту чекали на завершення місцевих виборів та в перший робочий день 2021 року продовжили роботу, провівши громадські слухання з жителями сіл Красносільської ОТГ. Далі вони працюватимуть з дозвільною документацією, щоб вона була оформлена належним чином.

  Будівництво об'їзної дороги не було передбачене у проєкті генерального плану села Корсунці, розповідає Олександр Тефтул. Тому, якщо буде затверджений проєкт дороги через село Корсунці, потрібно буде й проєкт генерального плану переробити. Але жителі на ці перспективи погоджуються.

Андрій  Дзвонарьов, житель села Корсунці.

Андрій Дзвонарьов, житель села Корсунці

Об'їзна дорога, яка зараз йде вздовж Куяльницького лиману, сильно завантажена автотранспортом. У ранковий та вечірній час затори, так що в'їхати та виїхати з Корсунців складно. Той варіант, який дешевший, він не підходить з екологічних норм, у більш коштовного проєкту теж є свої мінуси. Сьогодні було попереднє обговорення, подивимося, що скажуть люди.

  Планується обговорення цих проєктів з односельцями з підключенням можливостей соціальних мереж, розповідає Андрій Дзвонарьов. Якщо жителі швидко визначаться з одним із проєктів будівництва об'їзної дороги, розробники до червня цього року готові завершити проєктування. Понад два місяці знадобитися, щоб через систему «Прозоро» провести аукціон, визначитися з підрядником на будівництво та почати роботи. В середньому, на проведення дорожніх робіт такого обсягу необхідно два роки. Відкриття даної ділянки дороги прибере транзитний транспорт, який перетинає Одесу, та розділить потоки автотранспорту. В результаті реальна швидкість руху автомобілів в ранкові та вечірні години тут зможе підвищитися до 90 км на годину.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
На одній з вулиць у с. Любопіль Визирської ОТГ стелять асфальт (відео) 16:45
26 жов
Співпрацівники ТІСу встановили особистий рекорд з перевалки вантажів (фото)16:30
26 жов
Визирська ОТГ: у Кордонській гімназії відкрився гурток технічного моделювання (відео)16:15
26 жов
Визирська мистецька школа функціонує в громаді вже понад рік (відео)15:57
26 жов
До Доброславської ОТГ з робочим візитом приїздив голова Одеської ОДА (фото)15:00
26 жов
У Визирській ОТГ заклади освіти залишились без постачальника газу13:30
26 жов
Вчителька фізкультури Першотравневого ліцею Визирської ОТГ отримала грамоту12:00
26 жов
В Україні уряд перегляне тарифи на вивезення сміття 10:30
26 жов
Працівники РЛП «Тилігульський» отримали диплом за участь у Міжнародному дні чистих берегів09:00
26 жов
На ТІСі вакцинація працівників проходить майже на всіх терміналах (відео)18:41
25 жов
Молодіжна рада Визирської сільради долучилася до участі в Міжнародному конкурсі (відео)16:52
25 жов
Планове відключення електропостачання у селі Любопіль Визирської ОТГ 16:45
25 жов
На ТІСі триває кампанія з вакцинації працівників від COVID-19 (фото)16:30
25 жов
У с. Любопіль Визирської ОТГ проводять ремонт дорожнього покриття (фото)15:00
25 жов
У провулку Спортивний с. Першотравневе Визирської ОТГ встановили вуличне освітлення13:30
25 жов
Спогади минулих літ. Допоможіть Гончарову12:00
25 жов
Учні Першотравневого ліцею Визирської ОТГ взяли участь в олімпіаді з історії та правознавства (фотофакт)10:30
25 жов
Цифровізація в регіонах і онлайн-курси для громад: Мінцифра та U-LEAD підписали меморандум09:00
25 жов
Визирська ОТГ: відбулася нарада керівників закладів освіти Визирської сільради (фото)13:30
23 жов
Працівники РЛП «Тилігульський» провели черговий плановий рейд на березі Тилігульського лиману (фото)12:00
23 жов
У Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ пройшов семінар в рамках проєкту DECIDE (фото)10:30
23 жов
Тетяна Воробйова: «Коли я чую слова вдячності від людей, розумію, що живу на світі не дарма» 16:30
22 жов
Проходить анкетування серед молоді від Молодіжної ради Визирської сільради (відео)15:30
22 жов
У селі Першотравневе Визирської ОТГ проводять роботи зі створення парку по вулиці Дунаєва (фото)15:00
22 жов
Школярі Визирської ОТГ побували у військовій частині 28-ї механізованої бригади (відео)14:42
22 жов
TOP