Спортивна складова у вихованні підростаючого покоління грає одну з найважливіших ролей. Саме завдяки спорту людина долучається до здорового способу життя, навчається собою володіти, стає стриманою, менш вразливою до зовнішніх обставин тощо. А ще такі люди вміють за себе постояти. У спортивному клубі «Бушинкан» сьогодні, наприклад, діти вивчають прийоми самооборони. Потім вихованці відпрацьовують отримане завдання, після чого переходять до іншого. 2020 рік вніс свої корективи і в роботу цього клубу. Але вони не завадили отримати певні значні досягнення.
Володимир Пігнастий, тренер СК «Бушинкан»
В лютому наші чемпіони стали володарями таких титулів, як КМС, багато розрядів отримали діти, а потім розпочався карантин і вносив свої корективи. В цілому за рік нами було отримано близько 50 медалей. Наші спортсмени відвідали кілька престижних турнірів. Також ми відвідали один Чемпіонат України, на якому наш клуб став першим серед клубів в Україні.
Під час жорсткого карантину діти займалися онлайн, потім проводили тренування на відкритих стадіонах, а вже з серпня перейшли знов до тренувань у залі. Володимир Пігнастий підкреслює, що тренування — це одна зі сходинок до успіху. Не менш важливим є і те, що завдяки підтримці «Команди розвитку» цей зал має все необхідне обладнання, що позитивно впливає на досягнення у змаганнях, на які також за підтримки «Команди розвитку» та депутатів Олега і Віталія Кутателадзе потрапляють діти з цього спортивного клубу.
Каміла Якушевич, 14 років
За карантин я брала участь тільки в одному змаганні — це TMC Запоріжжя. Були дуже класні змагання, мені дуже сподобалися. Було дуже багато народу. Ми гарно поборолися. Усі наші учасники отримали медалі.
Ілля Вернідуб, 13 років
У 2020-му році я був тільки на одному міжнародному змаганні AGP і зайняв там перше місце. Це було у версії БЖЖ. Суперники були середні. Нормально поборолися. Мені сподобалось.
Антон Керус, 14 років
Було два турніри ТМС — Одеса та Запоріжжя, в Овідіополі був кубок області та Чемпіонат України. Я заробив у ТМС, на двох міжнародних турнірах, перші місця — в Одесі та у Запоріжжі. В Овідіополі — перше і друге. На Чемпіонаті України по рандорі — також два перших.
Ілля Стоілакі, 16 років
Перший раз влітку я поїхав на регумідзю до Одеси і зайняв третє місце. Другі змагання ТМС Запоріжжя — друге місце, і в Овідіополі на рандорі — друге місце.
Крім того, є особисті досягнення й у самого Володимира Пігнастого. В цьому році він був номінований і став лауреатом премії Верховної Ради України. Спортсмен вважає це не тільки своєю заслугою — це заслуга дітей, керівництва школи та керівництва громади. Також тренер подякував за допомогу у розвитку клубу директорці НВК, депутатці сільради від «Команди розвитку» Тетяні Казак, депутату облради Олегу Кутателадзе та колишньому депутату Лиманської райради Віталію Кутателадзе. Сам лауреат, окрім спортивної діяльності, разом з вихованцями СК «Бушинкан» також веде активну соціальну роботу.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Дійсно цей хлопець не тільки займається спортом. Його дуже полюбляє молодь. Навіть мій онук ходить до нього на тренування, їздить на змагання. Володимир всіх їх тримає у дружньому колективі. Він багато робить з суспільної сторони. Коли потрібно щось зробити, Пігнастий завжди підставляє своє плече, не як спортсмен, а як громадський активіст, і мене це радує. Хай були б усі, як Пігнастий, в нас молодь була б зібрана, єдина. Не ходили б з планшетами, а займалися б спортом і громадською роботою.
На 2021-й рік у клуба вже є багато планів. Володимир Пігнастий сподівається, що спортсмени більше не зіткнуться з таким жорстким карантином. А відтак буде відкрито спортивну групу і у селі Визирка, щоб діти там також могли займатися джиу-джитсу. Планується відвідати багато змагань та принести в скарбницю досягнень нові медалі та нагороди.
Авторка: Стелла Дюар.