Спортивний клуб "Бушинкан" знаходиться у селі Першотравневе. Тут дітей навчають мистецтву джиу-джитсу. Весь період карантину вихованці клубу займалися онлайн.
Я проводив тренування онлайн. Також записував відео в YouTube для того, щоб діти в домашніх умовах під контролем батьків або старших братиків та сестричок виконували мої завдання і надалі не втрачали фізичну форму, - Володимир Пігнастий, тренер СК "Бушинкан".
Тренування відбувалися 5 разів на тиждень по годині. Діти працювали практично кожен день окрім вихідних. У відповідь своєму тренеру вихованці теж записували відео, як вони виконують завдання, або складали тести, таким чином, тренер бачив, як маленькі бійці засвоїли урок. Зараз молодша група ще продовжує онлайн тренування, а підлітки вже проходять заняття на стадіоні та спортивних майданчиках.
Спочатку потрібно повернути наші фізичні показники, які були до цього, а також відновити технічні показники. Ми довго не боролися. Ми починаємо боротьбу в стійці і починаємо повертатися на наші переможні стежки, коли почнуться змагання, - Володимир Пігнастий, тренер СК "Бушинкан".
Вихованці клубу розповіли чому обрали цей вид єдиноборств та розповіли про ті якості, котрі джиу-джитсу розвиває в людині.
Я з 5 років займаюся цим видом спорту. Це була моя мета, моя мрія. Я до неї йшов і я досяг її. Нещодавно в нас проходили змагання в Овідіополі. За перемогу у своїй категорії я отримав звання кандидата у майстри спорту. Джиу-джитсу - це в першу чергу цілеспрямованість, не ховатися від розв'язання будь-яких проблем, володіти собою, своїми думками, своїм тілом, - Максим Налапко, 18 років.
В мене брат - тренер. З 4 класу займаюся у нього. До цього займалася фігурним катанням, великим тенісом, але не пішло. І брат каже: "Спробуй джиу-джитсу зайнятися". Перше тренування взагалі мені не сподобалася, але завдяки брату я таки пішла на джиу-джитсу. Для мене це мужність, вміння стримувати свої емоції та контролювати себе, - Аліна Пігнаста, 15 років.
Спортсмен повинен вміти віджиматися, присідати, мати фізичну силу, - Матвій Козлик, 8 років.
Звичайно ж, у кожного тренера є свої мрії. Володимир Пігнастий поділився своїми.
Нам не вистачає спортивної зали. Ми тренуємося в шкільному спортзалі, але на нього велике навантаження. До того як ввели карантин у нас займалося понад сімдесят спортсменів, це 5 груп, і виходить, що в залі одночасно тренуються дві групи. Одні переодягаються, інші тренуються - дуже незручно. Крім того у клуба вже є свій інвентар, в тому числі завдяки "Команді розвитку", який теж потрібно десь зберігати, - Володимир Пігнастий, тренер СК "Бушинкан".
Нині саме такі ініціативні жителі громади, розвивають та формують її майбутнє, вважає депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.
Я радий, що у нас в селі Першотравневе вже є такі потужні секції. З міста Южне, з Одеси приїжджають люди, тренера, які хочуть запустити тут свої спортивні напрямки. Це в першу чергу добре для наших дітей, для нашої молоді. Молодь має можливість розвивати й дисциплінувати себе, досягати результатів. Ми знаємо, що родина Пігнастих досягла високих результатів в спорті за кордоном, в Дубаях. Ми їх підтримуємо і в міру можливості йдемо їм назустріч. Натомість ми отримуємо результати від них. Ці результати бачать всі, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.
Авторка: Стелла Дюар.