Селище міського типу Доброслав, центр колишнього Лиманського району, зустрів новий 2021 рік з великими планами відразу по кількох напрямках. Роботи тут буде багато, адже згідно з реформою децентралізації відбулося об’єднання Доброслава з сусідніми громадами, які теж потребують уваги та розвитку.
Доброславська об’єднана територіальна громада з поточного року стала значно більшою. Щоправда, тепер однойменне селище не є центром Лиманського району, якого вже не існує, адже він увійшов до складу великого Одеського району. Доброслав став місцем, яке об’єднало навколо себе 3 старостинських округи: Шомполівський, Кремидівський та Трояндівський. Разом це 17 населених пунктів. Проблемних питань у кожному з них достатньо, тож починати роботу з їхнього вирішення слід вже зараз. Про прийняття програми розвитку цієї громади розповіла очільниця громади.
Людмила Прокопечко, Доброславський селищний голова
Головною проблемою є водозабезпечення, левову частину бюджету віддамо на водозабезпечення по всіх населених пунктах громади. У першу чергу Трояндівського та Кремидівського старостинських округів.
У цих округах треба робити нові свердловини та будувати водонапірні башти й водогони. Розроблятимуться також відповідні проєкти із залученням обласних та державних коштів, адже самотужки глобальну проблему з водою не вирішити, хоча й велику частину місцевого бюджету на це виділять.
Наступний напрямок — покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів. Наприклад, в Ониськівській школі треба перекрити дах, відремонтувати приміщення, закупити сучасні комп’ютери. Потребує ремонту актова зала у Доброславському НВК, необхідно оновлення освітнього обладнання у Шомполівській школі. У великих закладах освіти громади: Доброславському, Трояндівському та Кремидівському НВК планують створити шкільні хаби, де будуть поєднані медіацентри та бібліотеки.
Активна робота проводитиметься і з підготовки та подання проєктів до обласної ради, Мінрегіону та різноманітних фондів на отримання грантів, продовжує начальник відділу економіки, перспективного розвитку територій, інвестицій та міжнародного співробітництва Доброславської селищної ради Ірина Матяр.
Ірина Матяр, начальниця відділу економіки, перспективного розвитку територій, інвестицій та міжнародного співробітництва Доброславської селищної ради
Зараз ми активно займаємось тим, що пишемо проєктні заявки, розробляємо план соціально-економічного розвитку громади, у планах — розробка стратегії розвитку громади. Подаються й такі проєкти, як перекладання та ремонт доріг.
Більш докладно про майбутні витрати місцевого бюджету на розвиток громади розповіла заступниця Доброславського селищного голови з питань економічного розвитку Альона Шихалієва.
Альона Шихалієва, заступниця Доброславського селищного голови з питань економічного розвитку
Нині в нас є 6 млн грн на соціальний та культурний розвиток, кошти будуть здебільше спрямовані на нагальні потреби нашої громади. У першу чергу спрямуємо їх на виготовлення проєктно-кошторисної документації по тих об’єктах, які потребують фінансування з державного та обласного бюджетів. Також в цьому році скористуємося залишком освітньої субвенції — це 8 млн грн, які буде витрачено на освіту.
Нагальні питання, що повинні вирішуватися у першу чергу, будуть винесені на розгляд найближчої сесії Доброславської селищної ради.
Нагадаємо, у Доброславській ОТГ сподіваються цього року провести кілька фестивалів, тому що культура як життєво необхідна складова залишиться у пріоритеті розвитку й на 2021 рік.
Автор: Сергій Бяков.