Після приєднання нових населених пунктів до Визирської ОТГ роботи для відділу освіти, молоді та спорту однойменної сільради значно побільшало, тому дуже актуальним та вчасним видалося проведення засідання за участі представників відомства та очільників дошкільних та шкільних навчальних закладів громади.
Говорити їм було про що. По-перше, було озвучено нове бачення розвитку галузі освіти у селах громади, про розробку та впровадження нових навчальних програм, а також про заохочення вчителів. Засідання колегії відвідали Визирський сільський голова Валерій Стоілакі, представник депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради Віталій Петрусенко та депутат Одеської облради Олег Кутателадзе. Відкрила захід керівниця відділу освіти, молоді та спорту Валентина Харламбова, яка озвучила основні теми обговорення та представила всіх учасників зустрічі. До присутніх звернувся Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
На освіту Визирська ОТГ у цьому році виділила майже 18 млн грн для того, аби ви могли зробити ремонти у своїх школах, ми продовжуємо приділяти увагу Калинівці, оскільки там є питання з дитячим садком, потім Дмитрівці, там школа в аварійному стані, фасад, також у нас буде зроблено в Кордоні.
Валерій Стоілакі нагадав про те, що потрібно набратися, як-то кажуть, терпіння й не думати, що все миттєво само собою зробиться, проблеми будуть вирішуватися поступово і системно. Щодо, власне, продуктивного та корисного освітнього процесу у навчальних закладах Визирської громади свою думку висловив депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Треба визначитися, що може ще зробити школа, щоб громада хотіла додатково в неї інвестувати. Я дуже прошу проявляти ініціативу. Друге, що я прошу, Валерію Володимировичу, якщо у вас бюджет буде збільшуватися, треба зробити надбавки вчителям.
Значний акцент Олег Кутателадзе зробив і на оснащенні шкіл комп’ютерною технікою, проведенні якісного інтернету до всіх населених пунктів громади, розвитку бібліотек, розробці навчальних програм у галузі професійної освіти.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Необхідно на базі школи зробити профтехліцей, по закінченні якого школярі зможуть піти працювати на підприємства, це може бути транспортний вузол ТІС або інші підприємства, що працюють на теренах Визирської громади. При цьому, можливо, підприємства будуть підтримувати такі заклади, частково фінансуючи їх. 50% за таку людину сплачуватиме підприємство, 25% — громада, а 25 відсотків сплачуватиметься з області. Тоді діти зможуть отримувати різні спеціальності та залишатися безпосередньо у цій громаді.
Чого ще, на думку Олега Кутателадзе, не вистачає у сучасному освітньому процесі — це спеціальних занять з фінансової грамотності та політичної культури для дітей, що навчаються у школі. Такі заняття можна б було робити на прикладі бюджету Визирської громади. На засіданні не оминули також важливу тему дозвілля учнів. Наприклад, відвідування молоддю різноманітних гуртків та центрів творчості або спортивних секцій, про це розповіла членкиня виконавчого комітету Визирської сільради Олена Козьміна.
Олена Козьміна, представниця виконавчого комітету Визирської сільради
Центр дитячої та юнацької творчості Визирської сільської громади — це той інструмент, який надасть можливість провести другу половину дня наповнено та заохотити дітей до чогось більш важливого, корисного, творчого та до здорового способу життя майбутнього творця валового національного продукту, професіонала, майбутніх батька чи матері. Тих, хто буде жити та працювати на території громади, створюючи тут цінності, а не виїжджати до інших країн або в якесь інше місце.
На думку Віталія Петрусенко, до розробки навчальних програм, у тому числі з позашкільної освіти, треба ставитися дуже відповідально, можливо, навіть, доцільно створити наукову раду з директорів та вчителів шкіл громади.
Віталій Петрусенко, представник депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради
Необхідно створити наукову раду, яка буде доводити до шкіл стратегічні державні програми, вчителями та директорами навчальних закладів. Це необхідно зробити, оскільки наукова програма, яку впроваджує Міністерство освіти України й те, що фактично відбувається у школах — різні речі.
На засіданні був також озвучений важливий меседж щодо свободи вибору навчальних програм для кожного окремого закладу, пояснила керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради Валентина Харламбова.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Наразі закладам освіти надана автономія відповідно освітнього законодавства. Вони мають право обирати навчальні програми, їх напрямки, керуючись тими викликами, які їм дає сьогодення, тобто кожний навчальний заклад відповідно до потреб своїх сіл, селищ відокремлює у позашкільній освіті, наприклад, якусь гурткову роботу, це не просто має діяти гурток, а відповідно нахилів дитини.
У цих програмах можна використовувати географічні умови, наприклад, у Калинівському навчальному закладі, де поруч розташований РЛП «Тилігульський», є можливість для проведення екскурсій, розвитку спортивних секцій та успішної роботи краєзнавчого гуртка.
Автор: Сергій Бяков.