Питання стосовно швидкості та якості підключеного інтернету в школі села Любопіль існує вже не перший рік. Карантинні обмеження загострили цю проблему, бо дистанційне навчання дітей сьогодні неможливе без цієї важливої системи комунікацій, розповідає директор школи Олександр Степаненко.
Олександр Степаненко, директор Любопільської школи
Коли був локдаун, то інтернет ще працював, але дуже слабо, то в нас відключиться, то в дітей.
З січня 2021 року інтернет у Любопільській школі взагалі зник, розповідає Олександр Степаненко.
Олександр Степаненко, директор Любопільської школи
Як тільки нам під'єднали інтернет усе було добре, а зараз його взагалі немає. У нас зараз вчителі проходять курси підвищення кваліфікації. Дистанційно спілкуються з фахівцями Інституту удосконалення, а там дають завдання, і ти мусиш відповідати. Ось буде чергове підключення, як бути не знаємо.
Як виявилося, відсутність інтернету у Любопільській школі пов’язана зі зміною провайдера. Визирська сільрада уклала договір про надання високошвидкісного інтернету з компанією «Лиман-ТВ», яка працює на території громади. Новий провайдер зумів надати вигідні для ОТГ умови для співпраці та тепер буде забезпечувати інтернет у всіх навчальних закладах громади, розповідає директор компанії-провайдера Володимир Глазунов.
Володимир Глазунов, директор ТОВ «Лиман-ТВ»
Той рівень інтернету, який був у Любополі — це той, що призначений для користувача інтернетом середнього рівня, подивитися фільм, почитати, але його недостатньо для навчального закладу. В тих школах, які під'єднали ми, створена гігабітна мережа (1 Гб/с). У середньому це розраховано на 600–700 споживачів. На школу приходить такий канал, причому в нас є можливість збільшити його за потреби у рази.
Сьогодні компанія «Лиман-ТВ» займається прокладанням нового кабелю, який здатний забезпечити необхідну швидкість інтернету. Погодні умови внесли корективи в роботу провайдера, тому в селі Любопіль, у школі тимчасово був відсутній інтернет, розповідає Володимир Глазунов. Тому що за технологією не можна підвішувати кабель в дощ, а також при температурі нижче -3°C.
Однак при першій нагоді співробітники «Лиман-ТВ» виїжджають на монтажні роботи й прокладають кабель. На думку Володимира Глазунова, підключення шкіл до єдиного провайдера відкриє великі перспективи для активної взаємодії навчальних закладів всередині громади.
Володимир Глазунов, директор ТОВ «Лиман-ТВ»
Так, щоби вони, не виходячи в інтернет, внутрішньою мережею могли працювати всі відразу. Це значно розширить можливості роботи викладацького складу. Наприклад, учитель математики зі школи Першотравневого може вести заняття для всіх шкіл громади одночасно.
Сьогодні, коли існує дефіцит вчительських кадрів, у деяких школах не вистачає вчителів іноземних мов, хімії, фізики та з інших дисциплін, внутрішні шкільні мережі між навчальними закладами громади надаватимуть можливість забезпечити дітей повноцінними лекціями, отримуючи якісну освіту навіть у віддалених населених пунктах із невеликою кількістю дітей у класах.
Авторка: Катерина Гончар.