У зв’язку з реорганізацією районів державні структури налагоджують роботу з об'єднаними територіальними громадами. На першому виконкомі поточного року Визирської сільради було розглянуто запит Лиманського міськрайонного відділу філії державної організації «Центр пробації» в Одеській області. Йшлося про затвердження переліку об'єктів та видів безоплатних соціально корисних робіт для відбування них порушниками, на яких судом накладено такий вид адміністративного стягнення чи кримінального покарання, розповідає Ганна Резуник, керівниця Лиманського міськрайонного відділення філії ГУ «Центр пробації».
Ганна Резуник, керівниця Лиманського міськрайонного відділення філії ГУ «Центр пробації»
Суспільно-корисні роботи, як вид кримінального покарання призначаються за злочини невеликої тяжкості. Це можуть бути крадіжка, незначні тілесні ушкодження та значна кількість інших статей кримінального кодексу України. Вони відбуваються за місцем проживання порушників, виконуються по чотири години на день. Ці роботи безоплатні.
Роботи, на які планується залучати клієнтів «Центру пробації», пов’язані з доброустроєм населених пунктів Визирської сільради, розповів директор КП «Визирське джерело» Сергій Чернецький.
Сергій Чернецький, директор КП «Визирське джерело»
У нас залучаються люди на звичайні роботи — це покіс трави влітку, розкидання піску взимку, як протиожеледного матеріалу та прибирання листя восени.
У 2021 році клієнтів Центру пробації будуть залучати до робіт з прибирання стихійних сміттєзвалищ, доброустрою кладовищ, висадці саджанців дерев тощо. Важливим є те, що ці роботи заплановані в усіх без винятку селах Визирської ОТГ. Визначено також перелік платних робіт, для відбування порушниками, найчастіше вони призначаються особам, які мають заборгованість з оплати аліментів, розповідає Ганна Резуник.
Ганна Резуник, керівниця Лиманського міськрайонного відділення філії ГУ «Центр пробації»
Згідно з кримінальним кодексом України соціально-корисні роботи, які оплачуються, призначаються на період від 180 до 360 годин, та не більше ніж по 8 годин на добу, а неповнолітнім по 2 години на добу. Ці роботи оплачуються погодинно за відпрацьований час.
Який вид робіт необхідно провести тому чи іншому порушнику вирішує керівництво КП «Визирське джерело» у зв’язку з виробничою необхідністю, а нагляд за проведенням цих робіт здійснюють інспектори «Центру пробації», розповідає Ганна Резуник. За поточний рік на території Визирської ОТГ поки не було порушників. За 2020 рік у колишньому Лиманському районі клієнтами «Центру пробації» стали 20 осіб, три з них у Визирській сільраді. Всі вони відпрацювали призначені години.
Найчастіше клієнтами пробації стають безробітні люди. Тож є дуже важливим на рівні сільради приділяти увагу проблемам працевлаштування населення.
Авторка: Катерина Гончар.