При влаштуванні на роботу сьогодні здобувачів цікавить не тільки розмір заробітної плати та соціальний пакет, а й умови майбутньої праці, розповів Олександр Невмержицький, заступник генерального директора ТІС з охорони праці.
Олександр Невмержицький, заступник генерального директора з охорони праці ТОВ «ТІС»
Коли ми говоримо про вугільний термінал, це досить складне підприємство в плані організації робочого місця. Більшість наших співробітників постійно знаходяться просто неба і взимку, і влітку, в спеку, і в дощ. Тут переробляються навалочні вантажі, з’являється пил. Людина працює в непростих умовах. Для того, щоб вона могла відпочити, відновити свої сили та відпрацювати ефективно, в останні два роки була реалізована додаткова програма.
Спочатку програма поліпшення умов праці торкнулася так званих побутівок. Вони й раніше були на терміналі, але по суті являли собою невеличкі фургони, де можна було сховатися від негоди та перекусити домашнім бутербродом.
Олександр Невмержицький, заступник генерального директора з охорони праці ТОВ «ТІС»
Всі кімнати приймання їжі на вагоноперекидачах, на складських приміщеннях відремонтували, змінили електропроводку, оснастили холодильниками, мікрохвильовками та електрочайниками.
У 2021 році на підприємстві ТІС-Вугілля, для поліпшення умов праці робітників, пішли на значні витрати. Наприклад, повністю замінили кабіну машиніста суднонавантажувача номер один, розповідає Артем Корнєєв, начальник ділянки обробки вантажів ТОВ «ТІС-Вугілля».
Артем Корнєєв, начальник ділянки обробки вантажів ТОВ «ТІС-Вугілля»
Проблема в старій кабіні суднонавантажувача була одна, там було дуже мало місця, і людина себе відчувала дуже некомфортно.
Некомфортно, це означало, що машиніст всю зміну майже не міг ні встати, ні розігнутися. І в такому напівзігнутому положенні він працював годинами. Нова кабіна має більшу площу, більший огляд, і дозволяє машиністу відчувати себе набагато комфортніше. Так само в кабіні передбачена установка холодильника, мікрохвильової печі та чайника. Керівником проєкту по заміні кабіни суднонавантажувача був начальник служби експлуатації ТОВ «ТІС-Вугілля» Віталій Делібазогло, а підрядником — компанія «КРАНТЕХСЕРВІС».
На демонтаж старої кабіни та встановлення нової було відведено 8 днів, але всі роботи виконали за 6, оскільки відсутність в технологічному ланцюжку одного з суднонавантажувачів значно відбивається на інтенсивності роботи всього терміналу, розповів Артем Корнєєв.
Артем Корнєєв, начальник ділянки обробки вантажів ТОВ «ТІС-Вугілля»
Інтенсивність обробки даного судна ми не втратимо, оскільки вантажні роботи почали сьогодні вночі, й о 20:00 ми підключаємо до роботи суднонавантажувач № 1, та обробка судна різко прискориться.
Заміна кабіни машиніста суднонавантажувача ніяк не вплине на продуктивність цієї машини. Однак тепер робітники підприємства отримали нормальні умови для своєї праці, завдяки чому при подальшому проведенні робіт вони будуть відчувати себе тут комфортно і впевнено.
Авторка: Катерина Гончар.