Потрапляючи на морський термінал ТІС-Вугілля мимоволі можна насторожитися з того, як багато небезпек підстерігає тут на кожному кроці. Інформаційні таблички та знаки лаконічні та наполегливі, мовляв, не втрачай пильність. Хоча їх основна мета не налякати, а запобігти будь-який надзвичайній події. Візуалізація терміналу знаками, які забороняють та попереджають, важливий аспект забезпечення безпеки персоналу і збереження майна підприємства.
Тож два роки тому на ТІС-Вугіллі була розроблена спеціальна програма по установці інформаційних знаків, розповідає Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТІС-Вугілля.
Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТОВ «ТІС-Вугілля»
Частину знаків нам приписують нормативні документи, це, наприклад, таблички, які обмежують зони вантажних робіт. Частина табличок виникла в результаті забезпечення життєдіяльності терміналу, бо ми зрозуміли, що нам такі таблички потрібні. Наприклад, «Не виїжджай на підкранові рейки». Раніше бувало так, що під час проведення вантажних робіт водії великовантажних автомобілів ламали кришки відсіків, де знаходяться комунікації терміналу, чим чинили шкоду підприємству.
Ще одна табличка «Опусти стрілу» так само з’явилася внаслідок ситуації, коли техніка з піднятою стрілою не вписалася в габарити проїзду. Так само на терміналі були встановлені й знаки дорожнього руху, розповідає Кирило Власенко. Це обмеження швидкості та, що особливо важливо, пріоритетний рух зустрічних автомобілів у вузьких місцях з однією смугою проїзду.
Кирило Власенко підкреслив, що все, що знаходиться на інформаційних табличках прописано в правилах безпеки проведення робіт на терміналі ТІС-Вугілля, проте, візуалізовано краще сприймається. Є група табличок, які встановлені на конкретних робочих місцях, де позначені ризики, які можуть там виникнути, розповідає Олександр Невмержицький, заступник генерального директора ТІС з охорони праці.
Олександр Невмержицький, заступник генерального директора ТІС з охорони праці
Наприклад, такий несподіваний знак — в нас є обладнання з використанням потужного магніту, і людям з кардіостимулятором туди підходити не можна. З огляду на те, що територія у нас велика, ризиків тут багато, звичайно знадобилися великі витрати, щоб візуалізувати наочно ці ризики. Все це робилося не відразу — поетапно. Була прийнята програма. На всі роботи ми витратили близько 640 тис. грн.
На цьому заходи щодо візуалізації ризиків не завершені. Установка знаків вимагає їх регулярного обслуговування, розповідає Олександр Невмержицький.
Олександр Невмержицький, заступник генерального директора ТІС з охорони праці
Десь раз на місяць підрядна організація оглядає ці знаки, їх витирає від пилу, миє або змінює, якщо знак пошкоджено.
На думку Кирила Власенка, інформаційні знаки тихо роблять свою запобіжну справу. Персонал терміналу став більш уважним та дисциплінованим.
У 2020 році доповнення до програми по установці інформаційних табличок були пов’язані з загрозою поширення коронавірусної інфекції. Тоді інформація щодо вимушених обмежень з’явилася у всіх громадських місцях. Журналісти поцікавилися у Кирила Власенка, чи не наводить тугу на персонал візуалізація суцільних обмежень, можливо було б доцільно задля балансу організувати й оптимістичні таблички, нехай навіть такі банальні як, «Посміхнись, життя прекрасне!» або «Щастя є!».
Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТОВ «ТІС-Вугілля»
Ви нам подали гарну ідею, напевно будемо і в цьому напрямку теж рухатися, поки ми в виробничих цілях таблички встановлювали, але мотивація — це частина продуктивності. Тож спасибі за ідею, будемо думати й про це.
На будь-якому виробництві є ризики для здоров’я або життя людини. Тому, коли йдеться про безпечні умови праці, говорять не про відсутність ризиків та небезпеки, а про правильну регламентовану поведінку персоналу, яка ці ризики може звести до мінімуму.
Авторка: Катерина Гончар.