Світ рослин на узбережжі Тилігульського лиману вражає своєю різноманітністю. Багато з них занесені до Червоної книги та є досить рідкісними. Журналісти «Лиманської Агенції Новин» відвідали потаємні куточки заповідної території поблизу села Калинівка Визирської ОТГ та побачили там справжню природну красу. Стосується це флори та фауни, розповідає начальник науково-дослідного відділу регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Ігор Гержик.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Це пролісок Ельвеза, один з видів пролісків, який вважається найгарнішим у нас, він занесений до Червоної книги України. На Тилігульському лимані він росте у низинах. А це купка звірка сліпака, його часто плутають з кротом, але він належить до іншої групи тварин, веде підземний спосіб життя, риє не лапами, а різцями.
Милуватися красою рослинного світу на пагорбах Тилігульського лиману можна нескінченно.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Ця рослина має назву адоніс, відомий ще з грецьких легенд, належить до першоцвітів. Розквітає ранньою весною. На деяких ділянках є цілі килими цієї рослини.
Працівники регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» постійно проводять моніторинг популяцій диких тварин та спостерігають за їх пересуванням.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
З’являється молоде потомство лисенят, зайчат, борсуків, тут народжуються малюки. Територія ця цінна тим, що вона дика, тут густі зарості, людині пробратися неможливо, тому ці тварини чудово тут себе почувають.
Шафран сітчастий, горицвіт, леонтіца одеська, яка зростає лише тут, роблять ці заповідні місця дуже цінними, вважає начальник науково-дослідного відділу регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Ігор Гержик.
Жителі Калинівки, що знаходиться на березі Тилігульського лиману, добре обізнані про мешканців дикої природи та рідкісну рослинність.
Наталя Обоянова, жителька Калинівки
Лисиці заходять, буває, до нас на подвір’я, тому ми своїх домашніх тварин прищеплюємо, кожну весну ветеринари ходять по подвір’ях. Прищеплюють наших тварин. Рослин багато занесених у Червону книгу. Першоцвіти, пролісок, шафран, ковила. Є вовки, наші мисливці казали, що навіть шакала бачили.
Світлана, жителька Калинівки
Змії, дикі степові є кабани, лисиці. В нас у Калинівці є рослини, що вимирають, наприклад, проліски, крокус — він занесений до Червоної книги.
Всі ці природні скарби привертають увагу місцевої влади, зокрема Визирської громади, до якої нещодавно приєдналася Калинівка. Тепер тут є великі плани щодо розвитку туризму та рекреації.
Автор: Сергій Бяков.