У Визирському ЗДО «Пролісок» вже багато років святкують День шоколаду. Це свято, яке обожнює малеча. Готувалися всі, було весело і солодко, передають на сторінці ЗДО «Пролісок» Визирської сільської ради у Facebook співробітники навчального закладу.
Щорічно 11 липня любителі солодкого відзначають Всесвітній день шоколаду. Це молоде свято, але популярність його зростає з кожним роком. Його відзначають у багатьох країнах світу, в тому числі у Швейцарії, Німеччині, Італії та Україні.
Батьківщиною шоколаду називають Центральну і Південну Америку. Древні індіанці майя і ацтеки змішували обсмажені зерна какао з водою, гірким перцем і ваніллю, створюючи напій з гострим і гірким смаком. А слово «шоколад» походить від «чоколатль», що означає «гірка вода».
Вважається, що першим завіз шоколад до Європи іспанський конкістадор Ернан Кортес у 16 столітті. Але робити шоколад гарячим і солодким почали лише на початку 17 століття, додаючи до нього молоко, мед і різні спеції.
Запатентований твердий шоколад був у 1828 році, коли голландець Конрад ван Гутен навчився вичавлювати масло какао з какао тертого.
За деякими даними, першу шоколадку створили в 1847 році в Лондоні. Але французи стверджують, що роком раніше паризький кондитер Жан П'єтро вже отримав твердий шоколад. Зараз світовим лідером з виробництва шоколаду є Бельгія, Швейцарія та Франція.
Світові кондитерські фабрики влаштовують у свято шоколаду дні відкритих дверей. Відвідувачам показують майстер-класи з виготовлення ласощів, а також розповідають про його користь і шкоду.
У Німеччині взагалі побудували цілу шоколадну країну — Шоколандію! У День шоколаду туди з'їжджаються ласуни й об'їдаються ласощами. У Швейцарії створили «шоколадний» поїзд, який возить усіх бажаючих місцевими фабриками. У Ісландії досі палять багаття в День шоколаду. «Вікінги» таким чином висловлюють ласощам свою повагу.
Шоколад містить елементи, які сприяють психологічному відновленню та відпочинку. Темний шоколад стимулює викид гормонів щастя — ендорфінів, які покращують настрій. Вчені вважають, що темний шоколад покращує зір і знижує кров’яний тиск.
Дієтологи стверджують, що норма темного шоколаду в день складає 30-50 грам. Білий і молочний шоколад без шкоди для здоров’я можна їсти в кількості не більше 20 грамів в день. При високому фізичному навантаженні можливе збільшення норми в 1,5 раза.
Цю солодкість не варто запивати кавою, адже шоколад сам по собі містить велику кількість кофеїну. Таке поєднання може навантажити серце. Обережно слід вживати шоколад з морозивом або фруктами, особливо бананами. Таке поєднання дуже смачне, але також висококалорійне. Дієтологи не рекомендують часто вживати білий шоколад. Через відсутність тертого какао він практично не приносить користі організму.