8 Березня – свято, яке з нетерпінням чекають усі жінки. Сучасне святкування Жіночого дня вже не має мети затвердження рівності, а вважається днем весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості і уваги до жінки, незалежно від її статусу і віку. В цей день чоловіки оточують їх турботою і увагою, дарують квіти і подарунки.
У 1914 році вперше жіночий день відзначався 8 березня одночасно у шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії. Офіційний статус «Міжнародного жіночого дня» це свято придбало за рішенням ООН у 1975 році і з тих пір він відзначається, як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир і щороку присвячений певній темі.
Крім України цей день святкують у багатьох країнах: Азербайджан, Ангола, Вірменія, Афганістан, Білорусь, Болгарія, Буркіна-Фасо, В'єтнам, Гвінея-Бісау, Грузія, Замбія, Ізраїль, Італія, Камбоджа, Казахстан, Киргизія, Кірібаті, Китайська Народна Республіка, КНДР (Північна Корея), Конго, Коста-Ріка, Куба, Лаос, Мадагаскар, Македонія, Молдова, Монголія, Непал, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Таджикистан, Туркменія, Уганда, Узбекистан, Хорватія, Чорногорія, Еритрея. У кожній країні сформувалися свої традиції і особливості проведення Міжнародного жіночого дня. У деяких державах це офіційний вихідний, в інших - ні.
В Італії 8 Березня не є вихідним днем. Традиційним атрибутом вважається мімоза. Італійки влаштовують дівоч-вечори, відвідують бари, нічні клуби.
У Німеччині Міжнародний жіночий день також не є вихідним днем. Його відзначають переважно молоді пари. Чоловіки дарують жінкам квіти, солодощі, організовують походи в ресторани, кафе, кінотеатри.
У Швеції в цей день прийнято дарувати книги.
У Китаї 8 березня - короткий робочий день. Китайці шанують своїх батьків, тому першою з жінок вони вітають маму і дарують практичні і корисні подарунки: ортопедичні подушки, абонементи в тренажерні зали і косметичні салони. Дівчата 8 Березня відправляються на шопінг. Торгові центри та модні будинки з нагоди свята влаштовують для своїх клієнток великі розпродажі.
Японці присвячують жінкам весь березень. Протягом першого весняного місяця вони вітають близьких дівчат і жінок, особливу повагу висловлюючи своїм мамам.
У В'єтнамі цей день мав назву «День пам'яті сестер Чинг». Колись сестри очолили визвольний рух в'єтнамців проти китайських агресорів. З приходом соціалізму він плавно перейшов у Міжнародний жіночий день.
Міжнародний жіночий день в Уганді пов'язаний з легендою про те, що колись одна з жінок дерев'яним товкачем, яким змолола варений коренеплід, вдарила бога. З тих пір долею жінки стала африканська червона земля і дефіцитна тут вода. А істоти, які мешкають у воді, переважно змії, стали символом жінок. У це свято жінки Уганди надягають безліч прикрас, влаштовують танці і мають можливість забути про свої проблеми.
В якій країні ви б не святкували 8 Березня, головне, щоб цей день приносив лише позитивні емоції. Чоловіки пам'ятайте, що навіть найнезначніші знаки уваги з Вашого боку можуть зробити жінку щасливою!