На своїй сторінці в Facebook Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський», повідомив про те, що завершилась традиційна серпнева комплексна експедиція по периметру Тилігульського лиману.
Основна мета експедиції — обліки птахів водно-болотного комплексу. В експедиції брали участь наукові співпрацівники регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» Одеської та Миколаївської областей, а так само Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Обліки птахів дозволяють оцінити успішність гніздування, підсумувати чисельність птахів, і визначити фактори впливу на орнітофауну. Паралельно проводилися ботанічні та гідробіологічні дослідження. Так само бралися проби води в лимані на визначення солоності.
Підведення попередніх підсумків свідчить, що гніздовий період пройшов успішно. Острови, на яких гніздилися колоніальні птахи, були оточені водою. Тому хижаки та бродячі собаки не могли потрапити в колонію.
Після поповнення лиману водою, з моря зайшли водні живі організми. Ці чинники збільшують кількість ланок у ланцюзі біорізноманіття, що призводить до стійкості екосистеми лиману.
Нагадаємо, що цього літа Тилігульський лиман заворожує туристів та приваблює близько 270 видів пернатих.
Фото: Ігор Гержик.