У серпні починається цвітіння амброзії. Винуватцем нездужання людини у цей період є пилок амброзії. Він розноситься вітром і, потрапляючи на слизові тканини організму людини, викликає алергічну реакцію в тих, хто чутливий до цієї рослини. У Визирці до періоду цвітіння амброзії підготувалися заздалегідь, розповів на виконкомі Визирської сільради керівник відділу ЖКГ Вадим Рошка. Він повідомив, що КП «Визирське джерело» займається покосом амброзії навколо громадських будівель, уздовж доріг та на кладовищі.
Андрій Леонов працює в комунальному підприємстві «Визирське джерело» різноробом. В його обов’язки входить і покіс трави.
Андрій Леонов, різнороб КП «Визирське джерело»
Так покіс трави дає результат, але ненадовго. Амброзію треба видаляти, виривати з коренем. Якщо косити, то вона пускає пагони після зрізу, але ми косимо, боремося з нею.
Про те, що амброзію необхідно видаляти з коренем знають керівники комунального підприємства, але зробити це механічним способом неможливо, навіть якщо до цих робіт залучити все населення села. Рослина ця підступна, вона може розвиватися навіть від невеликого корінця, що залишився у землі. Тому тут було закуплено гербіциди, за допомогою яких планують знищувати амброзію в місцях найбільшого її зростання, розповів членам виконкому Вадим Рошка. Присутні на засіданні старости округів Визирської сільради відзначили, що зараз регулярно викошується амброзія по селах, а от узбіччя в'їзних доріг залишаються проблемними, розповідає староста Кордонського старостинського округу Оксана Третякова.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Дуже багато цієї трави росте на дорогах обласного значення. Завдяки нашим фермерам ми її теж косимо. Але зараз йде збирання врожаю, люди зайняті. Я вважаю, скошування не є ефективним, потрібно обробляти гербіцидами. Сьогодні Валерій Стоілакі, сільський голова оголосив, що цим повинна займатися організація, яка відає дорогами, а це облавтодор.
Однак на думку старости Першотравневого старостинського округу Василя Хміленка, випалювання землі уздовж доріг гербіцидами приведе до утворення сухостою, що зробить цю територію пожежонебезпечною. З питанням про те, чи справді амброзія так шкодить населенню Визирки, і як багато людей звертаються з алергією під час цвітіння цієї рослини, ми звернулися до директорки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради Еліни Концевої.
Еліна Концева, директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради
В цей час поки не було виявлено випадків алергії на амброзію. Дуже багато є збудників алергії. Це і їжа, і рослини та багато іншого. Є медичні центри, які визначають на що саме у людини алергія. Здається кров і точно визначається збудник.
Тому Еліна Концева просить жителів громади не ставити собі діагнози самостійно, а в разі появи симптомів алергії звернутися до лікаря.
Еліна Концева, директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради
Це може бути нежить, головний біль, сльозотеча, очі можуть свербіти. Якщо це сталося, потрібно звернутися до сімейного лікаря, і він направить на аналізи, щоб точно визначити на що алергія.
Це дасть можливість призначити ефективне лікування. Що стосується амброзії, то жителі домогосподарств повинні самі стежити за тим, щоб на їх ділянках цієї рослини не було. Якщо вона з’явилася потрібно викопати її з коренем і викинути у пакеті в сміттєвий контейнер, бо навіть викопана чи зрізана амброзія, якщо вона вже зацвіла, встигає формувати насіння і розсіювати їх.
Нагадаємо, що влітку росте й ехінацея пурпурова, і на відміну від амброзії, у ній міститься чимало лікувальних компонентів.
Авторка: Катерина Гончар.