В Іоанно-Предтеченській церкві у с. Іванове Красносільської ОТГ 11 вересня пройде традиційний Храм-Панаїр, що цього року присвячується 220-річчю переселення болгар та греків.
Іоанно-Предтеченська церква є пам’яткою християнської культури початку XIX ст.
Датою заснування села Іванове (Малого Буялика) є 1801 рік, котра викарбувана на кам’яному могильному хресті старого сільського кладовища.
Малобуялицькі болгари та греки, які в ті далекі роки припливли на нові землі з села Кучук-Буєлик Андріанопольського округу болгарської провінції Румелія, котра входила до складу тодішньої Оттоманської імперії, як і українці, сповідували православ’я. Тому з перших днів прибуття вони, за державний та особистий кошт, розпочали будівництво храму. У 1805 році спорудження кам’яної однопрестольної Іоанно-Предтеченської церкви було завершено.
Переселенці залишили такі ж назви села і церкви, які вони носили в Болгарії. Так люди хотіли зберегти пам’ять про свою Батьківщину, яку їм довелося залишити в силу тодішніх історичних подій.
З роками мешканці села почали проводити святковий захід, який і нині називається словом «Панаїр», що в перекладі з болгарської мови означає «збори» — святкування дня того святого, чиїм іменем освячено храм у поселенні.
Першим священником храму Іоанно-Предтеченської церкви був Петро Попандопуло, який привів на причорноморські землі своїх парафіян — мешканців села Кучук-Буєлик. Він був для них і вчителем, і духовним наставником, і суддею, і помічником у життєвих труднощах, і вищою духовною владою, що освячувала іменем святої Трійці всі найважливіші події в житті поселенця: народження, шлюб, смерть. Це була непересічна особистість. Ось так і з’явилося поселення священника зі своїми парафіянами.
Не можна недооцінювати внесок у розвиток та духовність сьогоднішнього покоління і наступних священослужбовців, які дуже старанно продовжували скріплювати в православній вірі своїх парафіян.
Нині цю почесну та нелегку місію вже протягом кілька десятків років несе настоятель отець Василій. Він також, як і попередні його послідовники, дбає про божий храм. Для всіх парафіян проводить богослужіння з нагоди усіх свят, проголошує проповіді, відправляє служби по померлих, відпускає гріхи, хрестить, вінчає і повчає живої мудрості.
На сьогодні, як і багато років тому, до Іоанно-Предтеченської церкви йшли і йдуть парафіяни різних національностей, шануючи православну віру, християнські традиції.
Держава сприяє розвитку їхньої релігійної та культурної самобутності.
Сільська громада села Іванове є багатонаціональною за своїм складом. Тут, окрім болгар і греків сповідують свої релігійні потреби й представники інших національностей. Місцева влада постійно надає їм в цьому допомогу. Прикладом в даному разі є проведення з року в рік у селі згаданого свята — Панаїр.
Нагадаємо, що щонеділі о 8 годині ранку у храмі святого апостола Луки у с. Красносілка проходить літургія.
Автор: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 36 (9 891).