Осінь — дуже гарна пора року, все навколо перетворюється, дерева «одягають» неймовірні кольорові наряди тощо. Однак разом з тією красою підвищується і рівень пожежної небезпеки. І якщо влітку це більш пов’язано з погодними умовами, то зараз велику роль відіграє людський фактор.
Володимир Юшков, старший пожежний МПК «Визирка»
Усім відомо, що це пожежонебезпечний період. Трава суха, багато сміття накопичується. І при найменшій недбалості з вогнем — будь-то сірник, недопалок або дитячі пустощі, виникає пожежа.
Восени, найчастіше, особливо десь наприкінці жовтня і весь листопад люди спалюють опале листя або якесь сміття. Це не тільки загроза для пожежної безпеки, а і є правопорушенням, продовжує старший пожежний МПК «Визирка» Володимир Юшков.
Володимир Юшков, старший пожежний МПК «Визирка»
До минулого року дозволялося контрольоване спалювання сміття в приватних садибах. Минулого року Кабінет Міністрів прийняв постанову про заборону спалювання сміття, листя, якихось горючих матеріалів, відходів у подвір’ях, приватних садибах. Все це повинно вивозитися. І якщо хтось намагається, як раніше, спалити це сміття, то це вже порушення правил пожежної безпеки, що веде до накладання штрафу.
Про цю проблему кажуть не тільки пожежники. Визирська сільська рада завжди проводить попередження, щодо спалювання листя, тут намагаються проводити бесіди з людьми, і в цього є певні результати, каже Визирський сільський голова Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
На даний час, я хочу сказати, що не так багато людей вже палять листя, люди розуміють, що це шкідливо для здоров’я. Люди намагаються листя вивозити на сміттєзвалища. І думаю, що ці акції по збиранню листя ми будемо проводити кожної осені. На цьому зупинятися не будемо. Ми вже придбали під це новий майданчик. І вже легше робити так, щоб наші населені пункти були в нормальному стані.
Окрім спалювання є й інші способи утилізації листя, ділиться староста Першотравневого старостинського округу Василь Хміленко.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Найкраще — це компостні ями, які можна заливати водою, або чимось ще, щоб воно перегнивало і потім було мінеральне добриво. Тому що палити їх — категорично заборонено.
Дотримання цих запобіжних заходів допоможе зберегти себе і тих, хто навколо, від загрози можливої пожежі.
Нагадаємо, що начальник місцевої пожежної команди «Визирка» Сергій Папіровник у своєму інтерв’ю «ТІС-ТВ» розповів про МПК «Визирка», її стан на сьогодні та завдання, які стоять перед нею.
Авторка: Стелла Дюар.