Патріотичне виховання підростаючого покоління — це не тільки проведення уроків мужності у школах, вивчення історичних подій та перегляд кінофільмів на воєнну тематику, це й зустрічі школярів з ветеранами та військовими. Так, 78 учнів зі шкіл Визирської громади відвідали 28-му механізовану бригаду. Для дітей було влаштовано екскурсію у Парку бойових машин, де вони мали змогу побачити справжню військову техніку.
Євген Алхімов, військовослужбовець 28-ї механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу
Сьогодні запрошені діти мають змогу побачити військову техніку, яка безпосередньо брала участь у бойових діях, яка і зараз стоїть на бойовому чергуванні й готова бити ворога. Тут представлена більшість техніки бригади, як старі зразки, так і найновіші зразки, протитанкові комплекси, такі як ПТРК, «Стугна-П», «Корсар» — це найновіші комплекси. Представлені й танки — Т-64, САУшки, БМП, БТРи.
Також військовослужбовці 28-ї механізованої бригади розповідали і показували, як збирати, розбирати та користуватися зброєю. Дітям дуже сподобалася ця зустріч з військовими.
Андрій, учень Першотравневого ліцею
Було дуже цікаво. Багато нового. Раніше я цю техніку бачив тільки в фільмах, наживо не бачив, сьогодні був перший раз. Було дуже цікаво.
Дар’я, учениця Першотравневого ліцею
Нас сьогодні дуже добре прийняли як військові, так і організатори цього заходу. Нам показали де живуть, як сплять, де навчаються військові, з якої зброї вони стріляють. Також нам показали, як вони зв’язуються з групою. Взагалі нам все сподобалося, хотілося б частіше сюди приїздити.
Єгор, учень Першотравневого ліцею
Велика вдячність солдатам, що прийняли нас, що не вигнали, тому що ми не дуже слухняні. Дякуємо, що дали змогу подивитися, як вони тут живуть, що роблять, залізти в танки. Було цікаво подивитись шикування. І в цілому все добре.
Такі зустрічі дуже гарно впливають на школярів. Вони розуміють, що мир на нашій території зараз забезпечується саме цими хлопцями, які тут поряд з ними живуть. Дуже гарно, що сьогодні у школярів з громади є можливість відвідати військову частину, вважає член виконавчого комітету Визирської сільської ради Віталій Кутателадзе.
Віталій Кутателадзе, член виконавчого комітету Визирської сільської ради
Такі заходи повинні відбуватися. Я радий, що керівництво 28-ї механізованої бригади зробило такий день відкритих дверей. Діти все побачили своїми очима. Цю атмосферу треба відчувати.
У Визирській ОТГ сьогодні намагаються зробити все, щоб створити умови для якісного виховання учнів в дусі патріотизму, розповідає Визирський сільський голова Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
У нашому Першотравневому ліцеї ми зробили таке гарне приміщення, як тир. Я можу сказати, що він відповідає міжнародним стандартам. Я думаю, що там будуть проводити заняття з вивчення матеріальної частини нашої бойової техніки. Наші дітки, я думаю, що й дітки з інших громад та інших населених пунктів, із задоволенням зможуть там про це слухати й пробувати, що таке гвинтівка, пістолет — два-три рази стрільнути, для них це буде велике задоволення.
Патріотичне виховання дітей Визирської громади підтримується й представниками соціально-відповідального бізнесу, який працює на території ОТГ, зазначає керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради Валентина Харламбова.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради
Велику увагу до розвитку національного військово-патріотичного виховання в нас у громаді приділяє обласний депутат Олег Кутателадзе. Завдяки цьому у нас з’явилася така можливість сьогодні щоб наші діти з громади відвідали екскурсію, побували на території частини. Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») також відбувається за безпосередньої участі й допомоги Олега Кутателадзе, а також фонду Ставніцера, оскільки вона є знаковою й входить у шкільну програму. Сьогодні без спонсорської допомоги в нас би не було такого заходу, яке ми на сьогодні маємо в громаді, яке проходить не один день. Сподіваємося на те, що надалі, коли карантинні обмеження будуть зняті, ми зможемо повною мірою військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») провести від 3 до 5 днів.
Нагадаємо, що з нагоди Дня захисників і захисниць України у військовій частині 28-ї механізованої бригади відбувся захід та покладання квітів до пам’ятника героям 28-ї бригади, що у селищі Доброслав.
Авторка: Стелла Дюар.