Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський», в інтерв’ю «ТІС-ТВ» розповів про ідею створення фотоальбому «Дикий Тилігул».
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
З кожним роком дикої природи стає все менше, і настає гостра потреба зберегти все те, що залишилося: дику природу, степ, тварин і рослини, які живуть і ростуть на березі Тилігульського лиману. І оскільки населення переймається своїми буденними справами й навіть люди, які живуть безпосередньо в селах на березі Тилігульського лиману, не дуже знайомі з тим, які види відкриваються на лиман, які ландшафти. І для того, щоб люди познайомилися з цією природою, яка живе поруч, вирішили ми ось створити такий альбом, присвячений дикій природі Тилігульського лиману. Тому що опитування людей, навіть поверхневе, показало, що природу Африки вони знають краще, ніж природу України, в якій живуть.
За словами Ігоря Гержика, альбом створений для того, щоб розмістити важливі види птахів і ландшафтів.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Альбом покликаний акцентувати увагу людей на природі, яка все ще у нас збереглася. Він зроблений не як визначник птахів і рослин, тут не всі види підписані, тому що завдання у нього більш естетичне, і людина так влаштована, що вона зберігає те, що полюбить. Якщо ми дізнаємося, що поруч є красоти, ми їх полюбимо і будемо сприяти їх збереженню.
Ідея опублікувати альбом «Дикий Тилігул» належить Віталію Кутателадзе, продовжує розповідати про процес створення видання Ігор Гержик.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Ми коли розмовляли з Віталієм Кутателадзе, я показував йому деякі фотографії ландшафтів, птахів, звірів, знятих на Тилігульському лимані. Йому сподобалося й у нього виникла ідея — опублікувати у вигляді альбому ці фотографії, присвячені дикій природі Тилігульського лиману. Самі ж фотографії для альбому були зняті давно, деякі я дознімав спеціально для альбому. Більше часу, напевно, пішло на те, щоб з численних папок вибрати необхідні, тому що потрібні були якісь важливі для цієї місцевості або актуальні фотографії.
Видання призначене для поширення насамперед серед місцевих громад: Коблівської, Визирської, Южненської, Доброславської. Це місцеві сільради, бібліотеки, палаци культури, школи, кабінети біології, громадські та державні природоохоронні організації.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Зараз активно проходить акція з розповсюдження цього альбому, ми альбоми вже передали в Южненські школи, в Сичавську сільраду і Будинок культури, в Коблево, миколаївським колегам частина тиражу, оскільки там також розташований Тилігульський лиман. Частина у нас зберігається в Доброславі — будь-хто охочий, може зайти й отримати цей журнал безкоштовно. Також частина тиражу залишили в Визирці, в приміщенні Ротарі-клубу, там активісти, любителі природи, вчителі біології можуть зайти й отримати цей альбом.
Нагадаємо, що в ліцеї села Першотравневе Визирської ОТГ пройшла презентація фотоальбому «Дикий Тилігул».