Життя справжнього природного скарбу — регіональногого ландшафтного парку «Тилігульський», який межує одразу з кількома об'єднаними територіальними громадами на Одещині та Миколаївщині, зокрема з Визирською, Южненською та Коблівською ОТГ, протягом року є дуже насиченим. Кожному з сезонів притаманні свої цікаві зміни, які стосуються всього ланцюжка життя цього царства природи. Осінь є найяскравішим прикладом таких змін, вважає керівник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик.
Ігор Гержик, керівник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Зараз жовтень, триває активна міграція птахів, у цей час можна зустріти велике видове різноманіття. До того ж у цей час виходить риба у море й особливо дрібна така, як атерина, вона приваблює чапель, чайок, інших пернатих, що тут полюють у великій кількості.
Крім того, за словами Ігоря Гержика, Тилігульський лиман є, так би мовити, транзитною точкою під час міграції навіть тих птахів, що прямують далеко на північ. Вони тут тимчасово зупиняються, відпочивають, годуються. Птахів приваблює, перш за все, кормова база, котра забезпечує їм можливість прогодуватися. Через це тут все частіше стали залишатися лебеді.
Ігор Гержик, керівник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Якщо є кормова база, вони навіть взимку не замерзають, недаремно під час останніх зим найчастіше стали залишатися лебеді. Люди їх підгодовують, хоча лебідь був перелітною птахою завжди, але мікроклімат змінюється, поруч є люди, населені пункти.
Про інших тварин, які мають активну життєву фазу перед початком зими також розповів Ігор Гержик.
Ігор Гержик, керівник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
У них зараз передшлюбний період. У період пізньої осені та перед початком зими відбуваються спаровування та шлюбні ігри. Це я кажу про тварин, що годують молоком (ссавці). В тому числі це лисиці. Бо в них навесні народжуються вже дітки. Це вже, як постфакт.
Водойми регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» дуже полюбляють жителі населених пунктів, розташованих поруч громад, зокрема Коблівської та Южненської ОТГ. Вони часто тут відпочивають, рибалять.
Іван, житель м. Южного
Часто приїжджаю. Подобається тим, що рибалка вдала, особливо, коли кефаль йде.
Володимир, житель м. Южного
Тут, по-перше, красиво, тут відпочиваєш душею. Взагалі мені подобається тут. Коли тут сезон, то я рибалю.
Як розповів керівник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик, на узбережжя лиману дуже часто приїжджає чимало любителів птахів й не лише з України. Вони влаштовуються на певних локаціях, звідки їм зручно спостерігати за рідкісними видами пернатих, фотографувати їх.
Нагадємо, що працівники РЛП «Тилігульський» Миколаївської області провели черговий плановий рейд на березі Тилігульського лиману.
Автор: Сергій Бяков.