Заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею Наталія Кириченко в інтерв’ю «ТІС-ТВ» розповіла про курсову перепідготовку викладачів опорного закладу освіти.
Наталія Кириченко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею
Не дарма кажуть, що школа — це не стіни, школа — це діти, це вчителі, це ті, хто робить цей заклад світлим, затишним, і розумним. І сьогодні в нашій громаді все робиться для того, щоб зробити кращим життя учасників освітнього процесу, а це батьки, учні та вчителі. І дуже багато коштів йде на це, але, ясна річ, що ці кошти мають потім, в майбутньому, дати якусь віддачу, дати результат. Взагалі, вчитель така людина, яка не має права залишатися на місці, яка має постійно вдосконалюватися, навчатися і йти в ногу з часом. Наш опорний заклад намагається саме ось це і робити. Ми не маємо права зупинятися, тому що у нас на сьогодні за партами сидять зовсім інші діти. Діти, яких потрібно мотивувати вчитися. Тому у вчителя на сьогодні є багато інструментів, де він може підвищувати свою класифікацію, щоб приходити до дітей із повним багажем знань та вмінь. Велика увага приділяється саме освітній діяльності вчителя, це його курсова перепідготовка. Якщо раніше вчитель мав проходити курси один раз на 5 років, то тепер має проходити їх щорічно і за 5 років має набрати 150 годин підвищення курсової підготовки своєї самоосвітньої діяльності.
Наталія Кириченко каже, що сьогодні для викладачів відкривається море можливостей з підвищення кваліфікації: це і в Одеській академії неперервної освіти, це й онлайн-навчання.
Наталія Кириченко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею
Зараз є різний вибір об’єктів, які можуть надавати вчителям такі послуги, вчителю потрібно лише брати їх. Наші вчителі стараються, беруть. Хотілось б зазначити, що дуже велика кількість вчителів не зупиняється на 30 годинах за рік. У нас більшість вчителів такі, які ось 30 годин зробили, але для себе, для свого вдосконалення шукають іще цікаві речі для їх роботи, і для себе, вже за свої кошти їх проходять. Слід зазначити, що один раз на рік за кошти держави, а усе останнє — власні кошти.
Підтвердженням слів Наталії Кириченко про високу якість викладання та освіченість вчителів в Першотравневому ліцеї слугує отримані учнями 12 балів на ЗНО.
Нагадаємо, що директорка Першотравневого ліцею Тетяна Казак в інтерв’ю «ТІС-ТВ» розповіла про оновлений харчоблок у Першотравневому ліцеї та позитивні зміни в закладі освіти.