Окрім нової будівлі з просторими приміщеннями, зручними кабінетами та сучасним медичним обладнанням «Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради постійно розширює свої можливості та намагається надавати послуги громадянам у новому форматі, часто переходячи в електронний формат, аби спростити їх отримання.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради
Інформатизація й комп’ютеризація у нас з 2018-року, коли розпочалася медична реформа. Тоді медицина розділилася на первинну та вторинну ланки. Всі сімейні лікарі мали змогу отримати комп’ютерну техніку та працювати в медичних інформаційних системах.
У наш час дуже великий вибір інформаційних систем, тому медичні заклади мають можливість обирати для себе найкращі з них. Проте є єдина база «Електронне здоров’я» (e-health), продовжує Еліна Концева.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради
Є єдина база «е-health», до якої надходить інформація від усіх медичних інфосистем.
Інформаційні системи — це посередники між державою та медичними закладами, всі декларації, направлення до вузьких спеціалістів, документи про щеплення й лікарняні листи зберігаються в системах в електронному вигляді. Завдяки цій системі не має потреби приносити паперовий документ.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради
На телефон пацієнта надходить код, за допомогою якого він звертається до іншого медзакладу, де є вузькопрофільні спеціалісти або необхідні методи обстеження.
Завдяки подібним нововведенням спрощується робота медпрацівників, зникає необхідність в паперових документах та підвищується швидкість надання послуг.
Світлана Анохіна, медична сестра Визирської амбулаторії
Тепер зручніше шукати пацієнтів в базі «е-health», коли заповнюємо журнал відвідувань, вводимо лише прізвище пацієнта, отримаємо адресу його фактичного місця проживання. Якщо нам необхідно скласти звіти, подати інформацію в СЕС (санітарно-епідеміологічна служба — прим. ред.), коли у нас хворіють люди на ковід, ми щоденно подаємо ці звіти в електронному вигляді, це набагато зручніше, ніж писати від руки.
Медпрацівники Визирської амбулаторії також розповіли, що для спрощення звітності у закладі використовуються Google-форми, які потім автоматично передаються на Excel-таблиці, завдяки чому не потрібно вносити дані у Word, все автоматично переходить далі по різних системах.
Нагадаємо, що Іван Ососкало, секретар Визирської сільради, в інтерв’ю «ТІС-ТВ» розповів про те, яка епідситуація у Визирській ОТГ та як працює депутатський корпус в умовах «червоної» зони.
Автор: Сергій Бяков.