На Тилігул прийшла весна. В перші березневі дні погода приємно радує. Яскраве сонечко ніби запрошує прогулятися та подихати свіжим весняним повітрям. Додає клопоту лише вітер, але й він зовсім не псує гарного настрою. Найбільше відчувається прихід тепла біля водоймищ. Так, на Тилігульському лимані все почало поступово оживати. І стосується це не лише зеленої травички. Перш за все око падає на те, як він наповнюється. У лютому ми вже навідувалися на Тилігул. Приїхавши навесні, наші кореспонденти побачили разючі зміни: лиман наповнився. Про це свідчить розширення лінії води вздовж берега.
Лютий
Березень
Наповнення лиману стало можливим завдяки відкриттю каналу, який з’єднує його з морем. Середина осені і до весни – найкращий час для наповнення, бо вода більш прісна, а не солона. Взимку шлюзи були відкриті лише на половину.
Нещодавно, на дамбі їх відкрили повністю. Вода хлинула стрімким потоком.
Про користь від наповнення лиману розповідає Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».
А ще дамба слугує місточком для закоханих. Тут вже з’явилися перші замки з клятвами у вічному коханні.
На березі лиману є рослини, котрі вражають своєю чисельністю. За словами Ігоря Гержика, їх тут понад 600 видів. Серед них є і ті, які занесені до Червоної Книги. Наприклад, проліски. Також в комишах та кущах озер Тилігулу пернаті виводять своїх пташенят. Початок весни символізує і відродження лиману, бо повертаються птахи. Цьогоріч площа для виведення потомства у них збільшилася, розповідає Ігор Гержик.
Весна для дослідників – найочікуваніша пора року. Саме з приходом тепла після того, як птахи виводять своє потомство, орнітологи розпочинають їх кільцювати. Це така процедура, коли пташеняті на лапку одягають спеціальне кільце з даними району, де його зустріли. Таким чином можна дізнатися, куди саме полетить птиця, де зимуватиме та яким шляхом летітиме назад.