Лиманський відділ поліції підвів підсумки своєї діяльності в 2018 році. Про результати оперативно-службової роботи правоохоронців, криміногенної ситуації в Лиманському районі нашому кореспонденту розповів начальник Лиманського відділу ГУНП в Одеській області, полковник поліції Олег Кашперук.
В органах внутрішніх справ Олег Кашперук, який сам родом з Доброслава, працює з 1994 року. Свій професійний шлях він почав оперуповноваженим відділу кримінальної міліції у справах дітей, після чого працював в підрозділах карного розшуку, по боротьбі з економічною злочинністю та кадрового забезпечення.
- Завершився 2018 рік, Ви на цій посаді менше року. Яка Ваша оцінка роботи поліції в Лиманському районі за цей час?
- Ви маєте рацію, я працюю на цій посаді з серпня 2018 року. В районі є місцевості, що розрізняються за ступенем криміногенності. Наближеність до міського центру, великий обсяг дачних селищ - це специфіка нашого району. У дачних масивах найбільш поширеними злочинами є крадіжки. Криміногенна ситуація у всіх населених пунктах, завдяки плідній роботі поліцейських, конструктивній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування повністю контролюється. Є підтримка діяльності поліції з боку місцевої влади.
- Розкажіть про взаємодію з місцевою владою, чи є взаєморозуміння з депутатським корпусом, керівництвом району?
- Наші відносини складаються позитивно, ті побажання, які ми адресуємо місцевій владі, знаходять підтримку. Зі свого боку ми забезпечуємо відповідну реакцію на звернення до силових структур з боку районного керівництва і органів місцевого самоврядування. Можу відзначити позитивний настрій на співпрацю з боку депутатського корпусу, райдержадміністрації та райради. Періодично виникає певна необхідність в матеріальній підтримці для технічного забезпечення різних заходів, що проводяться нами з метою забезпечення правопорядку в районі. Можу сказати, що всі ці питання не залишаються без уваги: вони обговорюються, найчастіше в результаті по ним приймаються позитивні рішення. Я не бачу в процесі цієї комунікації ніяких проблем. Найбільша проблема в нашому відомстві - нестача кадрів, професійний «голод». Після реформи в поліцію направили молодих співробітників. Їм відразу доводиться вирішувати чимало складних питань, а довіра людей завойовується не відразу. Незважаючи ні на що, особовий склад віддається роботі сповна і розкриття злочинів в районі знаходиться на середньообласному рівні.
- Я знаю, що за Вашої участі проводилися екскурсії по райвідділу для школярів Доброславського НВК. Чи плануються подібні заходи в майбутньому?
- Вони плануються, ми будемо проводити такі заходи. Я сам проводив цю екскурсію з великим задоволенням. Діти - майбутнє нашої держави. Їм творити суверенну європейську Україну в наступні роки. Кому, як не цим юним жителям Лиманщини потрібно прищеплювати з ранніх років повагу до Закону та правопорядку. Іноді на адресу поліції звучать і негативні оцінки. Найчастіше люди, які висловлюють їх, уяви не мають, як в реаліях сьогодення працюють поліцейські на місцях, особливо в сільській місцевості. Насправді наші співробітники проводять на роботі від 12 до 18 годин на добу, забезпечуючи порядок і верховенство Закону на підвідомчій території. Щоб там не казали, ми будемо продовжувати робити свою роботу. Є нормальний конструктив з силовим блоком району - прокуратурою, судом. Наші дії істотно впливають на поліпшення криміногенної ситуації. Як приклад - недавнє затримання злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжці акумуляторів в торгових центрах. Був ряд крадіжок, їх було більше десяти. Завдяки відео-фіксації ми з'ясували хто ці люди. Справи направлені до суду, винні понесуть заслужене покарання.
- Напевно є цифри, є статистика. Людям хочеться знати, як в дійсності йдуть справи з розкриттям злочинів в Лиманському районі?
- Є динаміка в розкритті розбоїв, процес доказу копіткий. Від нас вимагають результат, але часто поспіх може тільки нашкодити. Якщо слідчий недопрацював повноцінну доказову базу, то злочинець знову вийде на свободу. Я сподіваюся, що при оцінці нашої роботи, незабаром почне діяти та сучасна рейтингова система, яка була розроблена Міністерством та Національною поліцією.
- Розкажіть про штат, яка зараз у Вашому розпорядженні кількість співробітників?
- Колись штат Комінтернівського відділу міліції становив 250 осіб, зараз - 94. Була проведена оптимізація штату, але людей катастрофічно не вистачає. Наприклад, вчора ми проводили слідчий захід. Співробітники, близько 10 чоловік, були задіяні до трьох ночі. А о восьмій ранку вони вже були знову на роботі.
- Як проводиться підготовка до проведення виборів Президента України?
- Нами проводиться комплексна робота. Я можу запевнити, що ми готові до всіх процесів, які будуть проходити. З райдержадміністрацією і райрадою є обмін інформацією, щоб ми могли своєчасно реагувати на порушення виборчого законодавства. Проведено заходи щодо розстановки сил для охорони громадського порядку по виборчих дільницях, по комісіям. Ми готові забезпечити законність проведення цього процесу. Реагування буде відбуватися оперативно на всі повідомлення про порушення.
- Чи є особливості у взаємодії з об'єднаними громадами, які вже існують в районі?
- Звичайно, вони мають більш потужні бюджети та можуть ефективно планувати заходи, спрямовані на захист громадян. Ми активно співпрацюємо з Миколою Майдебурою, Красносільська громада приймає рішення про глобальну відеофікацію, це велика підмога для нас. Розробляється проект - «Безпечна Красносільщіна». На стадії формування і Визирська громада. Ми проводимо переговори з очільником села Олександром Токменіновим. Уже проведено ряд заходів. Зараз активно шукаємо в ці громади дільничних.
- Відомо, що в Визирці працює охоронне агентство «Візир». Наскільки для Вас корисною є співпраця з подібними організаціями?
- Ця робота цінна і необхідна. Біля кожного будинку поліцейського не поставиш, а наявність таких охоронних структур, які взаємодіють з поліцією, необхідна. Якщо подивитися карту скоєних злочинів, то Визирка не відноситься до категорії криміногенної місцевості. У цьому є і заслуга «Візира».
- Скоро розпочнеться курортний сезон, якими будуть Ваші рекомендації жителям району та його гостям?
- При будь-якому порушенні прав людини телефонуйте на гарячу лінію 102. В якості профілактичних заходів: якщо ви їдете відпочивати, намагайтеся не залишати цінні речі в автомобілі. Зараз нами проводяться глобальні підготовчі заходи до курортного сезону, в тому числі - оперативного характеру. Звертатися в поліцію при виникненні проблем - необхідно. Все фіксується, ми будемо вживати всіх можливих заходів для запобігання здійснення злочинів на території Лиманського району.