Аби привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок щорічно проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Учні Визирської громади теж долучаються до акції й проводять соціально активні заходи у своїх школах. Під керівництвом соціальної педагогині Оксани Кравченко школярі Першотравневого ліцею розробили пам’ятки, у яких зазначили, що таке булінг, насилля, його види, до кого звернулись, якщо ти став свідком або жертвою. У примірниках занотували телефони гарячих ліній для допомоги запобіганню насиллю: юридичної та при президентові України, де відстоюють права дітей.
Діана Назарова, учениця 8-Б класу Першотравневого ліцею
Щорічно ми проводимо акцію «16 днів проти насильства». Мета цієї акції — зрозуміти поняття що таке насилля і як його зупинити.
Владислава Годзь, учениця 8-Б класу Першотравневого ліцею
Синій колір означає синці на дитячому тілі та нагадує нам не чинити насилля над іншими людьми.
Під час кампанії в навчальних закладах Визирської громади пройшли конференції, круглі столи та перегляд тематичних фільмів, а також акція «Синя стрічка», в ході якої учням роздали пам’ятки та браслети на знак того, що всі знають, що таке насилля та готові боротися. Учням молодших класів в рамках виховної години розповіли про види насилля, поняття конфлікту та способи його розв’язання. Діти уважно слухали вчителя й тягнули руку, аби поставити запитання.
Яна Дінець, учениця 3-го класу Визирського ліцею
Я сьогодні на уроці дізналася про те, що не можна ображати інших дітей і не можна їх сварити або казати, що ми з тим хлопчиком не хочемо дружити, тому що в нього немає такої футболки, як у половини класу.
Богдан Масюта, учень 3-го класу Визирського ліцею
Що таке конфлікт, стоп насильству, мені не сподобались такі дії.
Єва Лукашенко, учениця 3-го класу Визирського ліцею
Щоб ми, коли дивилися на них, згадували що таке насильство.
Юлія Ткаченко, учениця 3-го класу Визирського ліцею
Я дізналась на цьому уроці наступне — що не треба ображатись, битися, обзиватися.
Соціальна педагогиня Першотравневого ліцею Оксана Кравченко впевнена, що кампанія по протидії насиллю вкрай важлива для сучасного молодого покоління.
Оксана Кравченко, соціальна педагогиня Першотравневого ліцею
Є сенс в цих акціях, адже вони дуже важливі, бо діти розуміють, що стати жертвою може кожен, але не соромно про це сказати «я жертва», звернутися по допомогу, яка потрібна. І навіть, якщо це стається не з тобою, а стається з твоїм другом, діти впевнено знають, що вони можуть підійти до дорослого і попросити допомогу.
Подібні заходи спрямовані в першу чергу на об’єднання дітей, згуртованість колективу та попередження булінгу, розповідає директорка Визирського ліцею Яна Куліченко.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Мені здається, що цей період є дуже плідним для самих дітей, тому що вони пізнають більше інформації про стосунки, про толерантність, яка має існувати між людьми, про милосердя. Вони вчаться ставитися один до одного з повагою, тому що заходи, які проводяться, це в основному колективні заходи, які об’єднують дітей певною метою і певними завданнями, які вони виконують разом, а це теж допомагає бути друзями.
Педпрацівники кажуть, що найчастіше випадки булінгу стаються у підлітковому віці, коли для дітей авторитетом є такі самі підлітки. Це пов’язано з соціалізацією дітей та випробуванням різних видів поведінки, що є необхідним для формування особистості. Тому важливо, вважають вчителі, ще до підліткового віку донести до дітей тему насильства та навчити їх стримано ставитись один до одного.
Нагадаємо, що у рамках акції «16 днів проти насильства» кваліфіковані фахівці ознайомили старшокласників Визирського ліцею з видами домашнього насильства та інструментами для допомоги постраждалим.
Авторка: Оксана Дмитренко.