За 90 років своєї історії україномовна газета «Слава хлібороба» мала лише один випуск, який надрукували російською мовою.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
На початку 30-х років, коли почали створюватися райони, було прийнято рішення друкувати районні газети і наше видання було створено у січні 1932 року. Наша газета тоді видавалася безперервно. Коли німецько-фашистські загарбники зайшли на цю територію, газету не видавали, а після визволення району знову відновили її видання з 5 серпня 1944 року. Щоправда, перший номер вийшов російською, але вже наступний був українською мовою. Можливо, редакції зробили зауваження, що в Україні газети мають виходити українською мовою.
Що неодноразово змінювалося у цієї районної газети, так це назва. Ребрендинг проходив з урахуванням порядку денного тодішньої держави. Звалася вона і «За вдарний колгосп», і «Ударник п’ятирічки», і «Перемога», і «Прапор Перемоги» поки отримала назву «Слава хлібороба», яка залишається незмінною до цього дня з 1963 року, напевно тому, що найкраще відображає той основний вид діяльності людей на цій місцевості, який приносить користь не лише Україні, а й усьому світові, вважає Афанасій Гайдаржі.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Хліб ми всі хочемо їсти. Район залишається хліборобським. Щобільше, через наш порт проходить перевалка зерна та його транспортування. Тому ми всі мешкаємо тут завдяки роботі цих людей. Як співається у пісні, «Хвала рукам, що пахнуть хлібом».
За 90 років існування районної газети «Слава хлібороба» зі зміною назв змінювалися акценти та напрямок її змісту. Проте головними героями «районки» завжди були прості трудівники села з їхніми успіхами та перемогами. Часто в газеті виходили й критичні статті про тих, хто саботує роботу в колгоспах чи відверто краде. І це надавало «Славі хлібороба» актуальну гостроту. Така газета тримала читача на піку інтересу і додавала балансу відверто агітаційним матеріалам, без яких видання тоді просто не виходило б.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Там були портрети механізаторів, доярок, птахівниць. Для мене та мого колеги Івана Ілліча Рафальського, з яким ми працювали в газеті, це були головні герої дня. Таке було по всій країні.
Сьогодні газета, як дзеркало суспільства, знову вивчає його нагальні турботи. Реформи децентралізації та адміністративно-територіальна дали надію багатьом громадам розв'язати свої соціальні, економічні та господарські проблеми.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
На сьогодні газета орієнтована на питання соціального характеру: освіта, культура, побут, розв’язання проблем житлово-комунального господарства, доброустрій села. Визирська, Доброславська, Красносільська громади та інші приділяють велику увагу цим питанням й витрачають на їх вирішення чималі кошти. Тому інформацію на ці теми ми теж надаємо у великому обсязі.
Газета «Слава хлібороба», як і раніше, цікава своїм читачам. Особливо людям похилого віку, тим хто не користується послугами інтернету, а інформацію про те, що відбувається у їх громадах, дізнається повною мірою завдяки саме цьому друкованому виданню, розповідають жителі сіл Визирської громади.
Галина Сизухіна, жителька села Порт Визирської ОТГ
Цікаво, де що робиться у районі. Вони пишуть, що у селах робиться, що вже зроблено та які плани на майбутнє.
Ніна Іванівна, жителька села Порт Визирської ОТГ
Ми знаємо де роблять ремонти, де споруди, де будують дороги та ремонтують садки. Там все написано. І про Визирку, і про Вільшанку, Міщанку та про наше село Порт. Ми це читаємо.
Анатолій, житель села Визирка Визирської ОТГ
Про наше життя, життя нашого села, як було, як стало. Там нещодавно була стаття, як у них газета перша вийшла, про це ми читали.
Важливо те, що всі роки свого існування газета «Слава хлібороба» несла у маси культуру якісної літературної української мови. Зараз на цій ниві редакція готує нову рубрику для своїх читачів.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Ми маємо не просто випускати газету українською мовою, а ще й пропагувати цю мову.
З цією метою з 3 лютого у газеті «Слава хлібороба» виходить невеличка колонка на тему, як правильно висловлюватися саме українською мовою, а не суржиком. На думку редакції, це допоможе всім, хто за посадою зобов’язаний, або просто хоче спілкуватися державною мовою, робити це красиво, а головне правильно.
Нагадаємо, інтернет-провайдер ТОВ «Лиман-ТВ» продовжує прокладання магістралей у Визирській громаді. Своєї черги чекають села Калинівського та Кордонського старостинських округів.
Авторка: Катерина Гончар.