У Визирській громаді відновила навчальний процес музична школа. Ця, на перший погляд, не найважливіша сьогодні подія, психологічно наближає всіх нас до мирного життя. Це дає ще більшу впевненість, що війна, яку розв’язали проти України російські окупанти, незабаром закінчиться, вважає директорка навчального закладу.
Олена Самофалова, директорка мистецької школи Визирської сільради
Діти почали дистанційне навчання. Тому що багато батьків та дітей запитували, коли вже можна займатися, бо усі трохи втомилися морально.
Дистанційне навчання в музичній школі дозволить займатися з дітьми незалежно від того, чи перебувають вони вдома, чи виїхали в інший регіон. Важливо, що викладацький склад практично весь у зборі. Потрібно, щоб діти не розтратили набуті навички, особливо це стосується партій для гри в оркестрі «Визирські сурми».
Олена Самофалова, директорка мистецької школи Визирської сільради
Ми готувалися до свят, але 25 лютого освітній процес було припинено і діти пішли на канікули. Проте ми розпочали навчання. Використовуємо інтернет-платформи: Viber, Zoom, Classroom. Все залежить від того, де дитині зручніше працювати, чи її батькам. Ми ще враховуємо розклад загальноосвітньої школи.
На думку Олени Самофалової заняття музики, це ще й уроки патріотизму, бо до 80% репертуару складається з творів українських авторів та національних народних пісень.
Олена Самофалова, директорка мистецької школи Визирської сільради
Усі, хто навчається у музичній школі, є учасниками оркестру. Вони грали Гімн України, патріотичні пісні. Все це підвищує настрій, підбадьорює та налаштовує на Перемогу.
За інформацією керівниці відділу культури Катерини Кушнір, поновлення занять у музичній школі не було наслідком, наприклад, розпорядження Міністерства культури. Ініціатором цього стали батьки юних музикантів.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
У нас самі батьки постійно запитували, коли можна розпочати заняття, бо дітям необхідно відволікатися від усього негативного, що їх сьогодні лякає. «Культура» усієї громади повністю працює. Ми активно займаємось збиранням речей, продуктів, волонтерською допомогою. Наші працівники плетуть маскувальні сітки, готують їжу та продовжують це робити. Навіть наші найменші заклади культури на місцях плетуть, готують, ліплять вареники. З нами співпрацюють місцеві підприємці, які привозять продукти, а наші співробітники готують смачні пиріжки для наших захисників. Якщо потрібно помитися, випрати речі, надають таку можливість військовослужбовцям. Сьогодні «культура» перепрофілювалася на військовий режим роботи, як кажуть, у нас у тилу, як на фронті, своя жіноча тероборона.
Авторка: Катерина Гончар.