У Южному записали новий аудіофайл, який може бути використаний у разі, якщо відбудеться витік аміаку і необхідно буде оперативно попередити населення громади про те, що сталося. Для того, щоб люди змогли відрізнити та швидко зреагувати на почутий сигнал, повідомлення записувалося жіночим голосом, на відміну від аудіофайлу, який попереджає про повітряну тривогу, де звучить чоловічий голос, і до якого жителі вже звикли на слух. Також новий сигнал відрізнятиметься і за своїм звуком. Інформацію у новому аудіо озвучила керуюча справами виконкому Южненської міськради Лариса Шегіда. В ефірі южненського ТБ вона повідомила, що таке повідомлення було заготовлено давно, ще в мирний час, але його текст довелося змінити.
Лариса Шегіда, керуюча справами Южненської міськради
На прохання Одеської районної військової адміністрації ми робимо його уніфікованим, без прив’язки до Южненської ОТГ, щоб цю інформацію можна було розповсюджувати в інших громадах, які можуть потрапити до зони ураження. Тож ми переписали текст. Всі наші мешканці громади попереджені, що у разі такої загрози сигнал буде звучати зовсім інший, не такий, як сьогодні при повітряній тривозі. Для того, щоб не лякати населення, ми в соцмережах поширимо звук цього нового сигналу, щоб люди могли орієнтуватися та розуміли, що це зовсім інший сигнал. Ми порадилися і вирішили записати жіночий голос, щоб цей сигнал кардинально відрізнявся від повітряної тривоги. На ОПЗ газорятувальний загін готовий до ситуації (відпливу аміаку) усі сорок років, і він знає, як діяти. Він перший, хто вступає у процес у разі НС. Вже потім ДСНС, медслужба тощо. На території нашого міста це насамперед поліція та «Муніципальна варта», їхнє завдання полягатиме в тому, щоб людей, які будуть у цей момент на вулиці — швидко відвести в укриття чи додому. Мешканці мають бути готові до того, що у разі реальної загрози будуть досить різкі попередження та прохання від правоохоронців не гуляти містом. Медиків у нас попереджено, вони знають, як діяти.
Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.
Правила поведінки в умовах викиду аміаку:
Перша допомога при отруєнні аміаком:
Якщо сталася аварія на Одеському припортовому заводі, а Ви знаходитесь на вулиці, тоді:
Якщо Ви знаходитесь далеко від власного будинку, знайдіть найближче укриття (газоподібний аміак легший за повітря і підіймається вгору).
Що потрібно мати вдома:
Протигаз, промисловий респіратор або ватно-марлеву пов’язку необхідно використовувати лише у разі відчуття запаху аміаку.