Пральна машина чи електричний бойлер вже давно не дивина для української сільської глибинки. Проте влітку це обладнання буває марним, якщо в крані немає води, розповідає жителька Дмитрівки Визирської ОТГ Христина.
Христина, мешкає у Дмитрівці
Пральну машину неможливо запустити протягом дня. Бувало таке, що я до другої години ночі чекала, щоб дітям випрати одяг, бо вже не було в чому ходити. Бойлер води не набирає, а на вулиці у шлангу ледве тече вода, навіть корову напоїти нема чим, вона приходить у центр села до поїлки.
Така ситуація на околицях Дмитрівки практично у кожному будинку, ділиться жителька вулиці Молодіжної Марина.
Марина, жителька з вулиці Молодіжної (Дмитрівка)
Води ми немає щоліта. Я за те, щоб створити комісію і ходити по домівках та перевіряти, хто поливає городи, бо до нас на верхню вулицю вода не надходить.
Вода у два села Дмитрівського старостинського округу Визирської громади надходить із трьох артезіанських свердловин. Якщо у селі Бутівка із водою проблеми бувають вкрай рідко, такого не скажеш про Дмитрівку, розповідає місцевий староста Володимир Жердецький.
Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу
Сьогодні великі проблеми щодо Дмитрівки. Дві артсвердловини тут працюють цілодобово без зупинки, а тиску в системі немає. Через те, що два місяці не було дощу, тому велике споживання води. Її вистачило б на побутові потреби, якби люди не поливали городи.
Ситуацію неодноразово обговорювали на зборах жителів села. Було ухвалено рішення провести часткову модернізацію водопроводу, а роботи сплатити у тому числі й коштом надходжень від злісних неплатників за водокористування, а це 68 тисяч гривень.
Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу
Ми цього року, хоч і фінансування немає, здійснили заміну 110 метрів труби, яка з'єднує вулиці Східну та Молодіжну. Враховуючи те, що одна зі свердловин качає воду в іншу і звідти вода розходиться по селу, ми з'єднали вулицю Шкільна з цією вежею, а це водогін 97 метрів труби завдовжки.
Володимир Жердецький розповів про те, що дана реконструкція не дуже вплинула на якість водопостачання на верхніх вулицях села, бо надто великий водозабір відбувається у проміжних домогосподарствах, що пов’язано з поливом городів. Жителі, які змушені сидіти без води, налаштовані рішуче, розповіла одні з них — Яна.
Яна, жителька Дмитрівки
Необхідно відключити боржників, заборонити полив городів та систему необхідно міняти тому, що вода іноді тече іржава.
Реконструкція водопроводу в селі Дмитрівка входила до плану економічного розвитку Визирської громади. Проте війна, яку розв’язала проти України Росія, внесла свої корективи й у мирне будівництво наших сіл. Сподіватимемося, що мешканці села Дмитрівка зможуть, без загострення ситуації збудувати раціональний алгоритм спільного споживання води, чим покажуть приклад взаємодопомоги не лише у привітному прийманні біженців, а й у добросусідському ставленні один до одного.