Відбулося друге засідання Ради регіонального розвитку Лиманського району. Василь Михайлович розповів про її створення та діяльність. Він зазначив, що на рівні країни вона вже працює не один рік, а на рівні області та району – була створена лише у грудні минулого року, у якості дорадчого робочого органу для безпосереднього спілкування з жителями громад.
На першому засіданні, було оголошено, що Лиманський район дуже перспективний, головне його багатство - люди, що живуть і працюють тут. Він зайняв перші місця в області по більшості показників за 2017-2018 роки. Цей успіх став можливим завдяки спільній роботі депутатського корпусу, органів виконавчої влади та громадськості. Лиманщина - перша в області по рівню заробітної плати. До складу Ради регіонального розвитку Лиманського району входить керівництво району, голови сільрад, депутатський корпус та інші.
Василь Приймак заявив про унікальність Лиманського району, адже він межує з морем, на його території розташовані чотири лимани, велика його частина - це приміська зона. Лиманський район розвивається не лише як сільськогосподарський район, але й як промисловий: тут є перспективний порт Южний, самий великий за обсягом перевалки порт "ТІС". Розвиваються інвестиційні проекти: зерновий термінал "Cargo" – 150 млн. доларів, проект "Дельта Вілмар" по будівництву заводу та причальної стінки – 300 млн. доларів та інші.
Очільник Лиманщини позитивно охарактеризував динамику розвитку району:
Напередодні другого засідання РРР Василь Приймак особисто зустрічався з мешканцями ОТГ та виконкомами сільрад. Були вислухані та запротокольовані побажання жителів, які були присутні, по кожній громаді окремо та встановлені терміни виконання. Він також поділився з якими проблемами зіткнулися представники РРР.
Ще одна з проблем, на якій зосередився голова Лиманської райдержадміністрації, це відсутність коштів, які б виділялися сільрадами на свій розвиток.
Він назвав виходом з ситуації створення більш крупних громад – ОТГ. У Лиманському районі вже функціонує Красносільська ОТГ, яка працює декілька років.
Василь Приймак також зазначив, що дуже багато втратили ті сільські громади, які не об’єднались три-чотири роки тому. Преференції які отримує ОТГ від держави дуже великі: додаткові фінансові вливання та джерела надходження до свого бюджету. На завершальному етапі об’єднання знаходиться Визирська громада. На жаль військовий стан завадив проведенню там виборів. Любопільська, Першотравнева та Визирська сільради дали згоду на це об’єднання. Василь Приймак сподівається, що Сичавка та Нові Біляри з часом приєднаються до них.
Якщо порівняти бюджети 2014 та 2018 років, то загальний зведений бюджет – збільшився на 700 млн.
Лиманський район, першим в області, підняв питання підвищення оренди за землю, планку підняли більше ніж втричі. В цьому влада була підтримана аграрним бізнесом.
Підводячи підсумки, Василь Михайлович Приймак зазначив: