Профілактичні заходи та бесіди з мешканцями Визирської громади — так з дня в день проходять трудові будні співробітників МПК «Визирка». Рятувальники наголошують — небезпека пожеж полягає в тому, що в результаті виникнення вогнищ, загоряння або задимлення страждає не тільки майно, обладнання та матеріали, а й здоров’я, та, найчастіше, і людське життя. Саме тому важливо, щоб знання про профілактику пожеж були доступні якомога ширшому колу населення. Виклики сьогодення — періодична відсутність електропостачання, стає приводом використання відкритого вогню у побуті для забезпечення теплом чи приготування їжі. А це — додатковий ризик, що потребує уваги та пильності від кожного, каже пожежний рятувальник МПК «Визирка» Олександр Кордюк.
Олександр Кордюк, пожежний рятувальник МПК «Визирка»
Хоч зима в нас закінчується, але ще два місяці триватиме опалювальний сезон. Треба дотримуватись правил пожежної безпеки — контролювати димоходи та печі, щоб всі вентиляційні канали були чисті. Також важливо не залишати дітей з відкритим вогнем, зі свічками та сірниками, без догляду дорослих.
Постійні перебої в енергосистемі України стали приводом для використання на виробництвах та в побуті генераторів. Пожежники МПК «Визирка» констатують — дуже часто люди не знають, як їх правильно експлуатувати. Кожному важливо дотримуватися інструкції та правил техніки безпеки. Відсутність масла може вивести з ладу двигун, неправильне дотримання полярності на акумуляторі може призвести до замикання приладу. Так, з джерела підтримки, генератор може стати осередком біди для людини, розповідає під час інструктажу пожежний рятувальник МПК «Визирка» В’ячеслав Стріжов.
В’ячеслав Стріжов, пожежний рятувальник МПК «Визирка»
Коли отримали генератор — ми дивимося, чи все у нього вірно з'єднано і перевіряємо у двигуні олію. Ось цей щуп, можна орієнтуватися в рівні олії — ми заливаємо до максимуму, на пару міліметрів нижче. Відкриваємо пробку та заливаємо бензин, закриваємо і даємо йому пару годин постояти. Якщо у нас є акумулятор — ми заводимо з кнопки — ось така повна робота генератора.
Завести генератор без акумулятора також можливо у ручному режимі.
В’ячеслав Стріжов, пожежний рятувальник МПК «Визирка»
При правильній експлуатації генератора жодних питань не повинно виникати, але якщо виникають якісь неполадки, при надзвичайних ситуаціях — дзвонить 101.
У весняний період більшість робіт на присадибних ділянках у сільській місцевості пов’язана з прибиранням територій від торішнього листя та сухостою. На рівні старостатів здійснюється централізований вивіз сміття з території Визирської ОТГ. Це дозволяє уникнути самовільного спалювання, яке під час воєнного стану прирівняно до диверсії. Пожежники нагадують, особливістю Визирської громади є розвинена соціальна інфраструктура. Це дитячі садочки, медичні заклади та школи, а також велика концентрація промислових підприємств та об'єктів критичної інфраструктури. Під час війни усі сили пожежної охорони, по-перше, мобілізовані та направлені саме на їх захист.