Починаючи з 90-х років минулого сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу, в тому числі й в Україні. Одеський регіон є лідером із поширеності цього захворювання. Наразі серйозним чинником стала війна, яка завжди створює умови для відновлення розвитку небезпечних інфекцій, вважає завідувачка амбулаторії села Визирка Ганна Масленнікова.
Ганна Масленнікова, завідувачка амбулаторії села Визирка
Ті умови, в яких живуть військові, переселенці, громадяни, що залишилися без тепла та світла з поганим харчуванням — все це сприяє та створює умови для розвитку туберкульозу.
За даними ВООЗ щорічно у світі на туберкульоз хворіють майже 10 млн осіб. Щоб з’ясувати рівень обізнаності місцевого населення, щодо профілактики туберкульозу, ми опитали жителів Визирській громаді. Сергій Залізняк, Ольга Ковальчук та Сергій Золотов, впевнені у тому, що контроль за своїм та свого оточення здоров’ям може допомогти у боротьбі з поширенням недуги.
Сергій Залізняк, житель Першотравневого
Що я знаю про туберкульоз? Я раз на рік проходжу на роботі медкомісію — я стежу за станом свого здоров’я.
Сергій Золотов, житель Першотравневого
Дуже погана хвороба — з легенями щось негаразд. Спілкуватися треба якомога менше з тими, хто захворів.
Ольга Ковальчук, жителька Першотравневого
Треба слідкувати, щоб ніхто не кашляв, коли в черзі стоїш. Треба тих, хто хворий на туберкульоз шпиталізувати у спеціальні лікарні, щоб вони лікувалися.
Здоровий спосіб життя, профілактичні медичні огляди та повноцінне харчування дозволяють підвищити імунітет, впевнені опитані нами місцеві жителі.
Антон, житель Одеської області
Профілактика туберкульозу така: кожні шість місяців проходити перевірку та уникати шкідливих звичок.
Володимир Кулініч, житель Першотравневого
Не треба спілкуватися з тими людьми, які ведуть поганий спосіб життя. Є такі, що не хочуть бути здоровими.
Сергій Золотов, житель Першотравневого
Як підтримати свою імунну систему? Треба їсти цибулю, часник, овочі, фрукти. Ну й м’ясо звичайно.
Медики наголошують — у випадку, якщо кашель та лихоманка тривають понад два тижні, обов’язково потрібно звернутися до медиків, уникаючи самолікування. У боротьбі з поширенням туберкульозу серед малечі лікарі попереджають тих батьків, хто упереджено ставиться до щеплення малюків.
Ганна Масленнікова, завідувачка амбулаторії села Визирка
БЦЖ — це рятівник наших дітей, які не досягли перших двох років життя. Саме для малюків — це дуже тяжке захворювання. Тому наші матусі повинні запитати у пологовому будинку, чи будуть робити щеплення. Якщо немає вакцини від туберкульозу, то, по приїзді до свого сімейного лікаря або педіатра, потрібно звернутися за цією вакциною та зробити щеплення своєму немовляті.