В Україні майже на 25% скоротилося загальне поголів’я великої рогатої худоби в порівнянні з минулим роком. Такі дані оприлюднила Асоціація виробників молока. За рік війни багато молочних господарств були змушені продати чи залишити своє поголів’я на окупованих або прифронтових територіях. Але є й інші причини. Наприклад, у селах Кордонського старостинського округу Визирської громади стадо корів значно зменшилося. Були роки, коли стадо налічувало 100 й 120 голів, а сьогодні їх усього 25.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Вплинув воєнний стан. Люди бояться по-своєму. Тому що це жива істота і куди ти її дінеш. Вплинуло ще й те, що роботи у нас в населених пунктах немає. Але поруч Одеса, Доброслав, люди їздять туди працювати. Тому впоратися з коровами, коли цілий день нікого немає, важко.
Традиційно велике стадо корів було й у селі Нова Вільшанка Першотравневого старостинського округу. По обіді до корів на доїння приїздило майже усе село. На кожному подвір’ї було по дві три корови. Зараз тримають по одній і теж далеко не всі. Серед тваринників Оксана. Її стаж у цій справі більш ніж 30 років.
Оксана, жителька села Нова Вільшанка
Молодь не хоче. От у мене невістка, їй 40 років. Вона каже що ніколи не буде тримати корову. Вона мені завжди допоможе і молоко бере, але сама тримати не хоче, так що ми останні.
Оксана розповіла про те, що посуха останніх років не давала змогу повноцінно годувати корів, бо трави майже не було. Також великою проблемою стала відсутність у Визирській громаді власної ветеринарної служби.
Оксана, жителька села Нова Вільшанка
Стараємося не викликати лікаря. Але у мене корова розтелилася, таке величеньке телятко було, вона впала на ноги, я мусила два дні возити лікаря з Доброслава, наймаючи машину, щоб корову зберегти.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
В нас ветеринарна медицина не перейшла у громаду. Усі служби перейшли, а ветеринарна служба ні. В нас немає людини, яка за це відповідальна, яка була б на місті. Це села, у нас без ветеринарного лікаря ніяк. Хотілося б щоб це питання піднялося на рівні громади.
На думку тваринників поголів’я корів може швидко вирости, якщо будуть створені відповідні умови утримання цих тварин. Якщо людина буде розуміти, що за таку важку працю вона зможе отримувати помітний прибуток, то довго очікувати на збільшення поголів’я корів не доведеться.