«Canticum Aeternitatis» або «Пісня вічності» у перекладі з латини — вистава під такою назвою вже стала у Визирській громаді культурною подією 2023 року. Це нова постановка В’ячеслава Меца за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». І якщо зараз в Україні у тренді однойменний мультфільм українських мультиплікаторів, то на сцені актового залу Першотравневого ліцею все відбувалося набагато глибше та різнопланово: сучасна Україна, війна, кохання та прояви справжнього патріотизму, діляться враженнями героїні вистави.
Діана Назарова, головна героїня вистави «Canticum Aeternitatis»
Я — Мавка лісова. На початку мені було дуже складно, бо я граю дівчину, що живе в наш час у лісі. Нам дуже допоміг В’ячеслав Мец: він розповідав, як краще грати персонажів і мені здається, що ми впоралися усі. Ми відображали два світи, адже наша країна зараз потерпає від війни. Глядачі повинні самі зрозуміти, що це вистава про нашу Україну. Ми повинні її боронити, перемогти. Ми будемо чекати нашої Перемоги!
Владислава Годзь, героїня вистави «Canticum Aeternitatis»
Це вистава про кохання, але ми її трошки переробили та адаптували під наш час. В нас замість злиднів в ній є окупанти. Сумна вистава, бо в неї сумний фінал. Але ми всі разом повинні не здаватися і вірити в нашу Перемогу, жити звичайним життям і не забувати про допомогу ЗСУ.
Формування ідеї про таку нестандартну та експериментальну подачу твору Лесі Українки також було непростим, розповідає керівник театрального гуртка КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» В’ячеслав Мец.
В’ячеслав Мец, педагог-організатор театрального гуртка КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості»
Ідея поставити та інтерпретувати драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня» прийшла мені ще влітку минулого року. Я взявся за неї у вересні. Там багато персонажів, треба було все адаптувати під сучасність. Щоб вона була цікава і підліткам, і дорослим.
Після вдалої прем’єри у Першотравневому ліцеї відбулася дуже цікава зустріч в Одесі у Театрі юного глядача, де професійні актори — виконавці вистави «Лісова пісня», змогли поділитися своєю майстерністю з талановитими вихованцями театрального гуртка. Вже народилася ідея зробити гастролі з новою постановкою по закладах освіти Визирської громади, а потім вийти й за межі ОТГ, ділиться задумами В’ячеслав Мец.