Певний час в медичних закладах Визирської громади існував дефіцит вакцин КПК, тому деяка кількість діточок не була вчасно вакцинована згідно з планом щеплень. За словами директорки Визирського центру первинної медико-санітарної допомоги Еліни Концевої, результатом дефіциту вакцин КПК став зріст захворюваності на кір та краснуху серед дітей на 4,2%. Проаналізувавши ці показники Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення щодо проведення, так званої, наздоганяючої вакцинації.
Еліна Концева, директорка Визирського центру первинної медико-санітарної допомоги
На сьогодні було проведено обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних станів. Ми будемо проводити її на рівні громади із залученням освіти та соціальної служби для того, щоб переконати батьків в доцільності вакцинації. Через те, що та ж кір або краснуха більш небезпечні для діточок ніж вакцинація. Ми будемо проводити засідання комісії з надзвичайних станів, на якій буде винесено, що на очну форму навчання дітки не будуть допускатися без вакцинації КПК.
Що стосується вимог зберігання вакцин, то у визирській амбулаторії дотримуються всі необхідні умови. Вакцини зберігаються за встановленими стандартами в сучасних холодильних камерах. Навіть у випадку відключення світла медичним препаратам нічого не буде загрожувати.
Світлана Анохіна, головна медична сестра Визирського центру первинної медико-санітарної допомоги
Вакцини потрібно зберігати при температурі від двох до восьми градусів тепла. Нам доставили дуже гарну гуманітарну допомогу від ЮНІСЕФ — холодильники-скрині. Вони дуже зручні. Холодильники чудові, тому що там є стабілізатор, тобто при перепаді напруги з вакцинами нічого не станеться. При відключенні світла, ці холодильники можуть зберігати вакцини до двох-трьох діб.
Попри те, що визирський медичний заклад отримав якісні європейські вакцини, деякі батьки не поспішають вакцинувати своїх дітей. Причин такої поведінки декілька: релігійні міркування, недовіра до якості медичних препаратів, або вигадки щодо наслідків їх застосування. Проте лікарі не здаються й за допомогою соціальних служб проводять профілактичні роз’яснення серед населення громади щодо доцільності та безпеки вакцинації.
Еліна Концева, директорка Визирського центру первинної медико-санітарної допомоги
Медичні сестри всі навчені, це все безпечно, все проводиться в стерильних умовах під наглядом лікаря, за інформаційною згодою. У нас небагато відмов, але все ж таки вони є. Тому ми хочемо залучити соціальних працівників і освіту для пояснення актуальності цієї проблеми, для того, щоб все ж таки вакцинація у нас пройшла успішно. Ми проводимо роз’яснення, при тому дуже змістовно для того, щоб батьки розуміли для чого це робиться і як це робиться. Це безпечно і краще вакцинувати дитину, ніж потім якісь шкідливі наслідки отримувати.
До обов’язкової вакцинації в першу чергу повинні бути готові батьки першокласників. У кожній школі громади є певні вимоги для зарахування до навчального закладу. Однією з умов є наявність карти щеплень. За словами директорки Кордонського ліцею Людмили Чернеги, більшість батьків про це знає та робить своїм дітям необхідні щеплення. Проте випадки відмови від вакцинації інколи бувають.
Людмила Чернега, директорка Кордонської гімназії
Ми заздалегідь розробили такий план дій при якому кожний батько та кожна мати, знають, що треба принести до школи й в дитячий садок також. Наступні документи: картка щеплень, має бути медичне обстеження, заява та свідоцтво про народження. Це документи, які обов’язкові. Всі батьки знають і це виконують. Але є деякі сім’ї, які не вакцинуються на превеликий жаль. Це відбувається, мабуть, з їхніх релігійних міркувань, у нас є також таки випадки.
Зазначимо й те, що вакцинація проводиться не тільки серед маленьких жителів Визирської громади. Медики закликають вакцинуватися й дорослих. Зробити щеплення можна від дифтерії, правця та коклюшу. За правилами, кожна доросла людина може робити це раз у десять років.