Днями вийшов десятитисячний номер газети «Слава хлібороба». Це справжній рекорд для друкованого видання районного рівня. За такої нагоди в редакції підготували особливий випуск газети.
Афанасій Гайдаржи, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Коли ми підійшли до того визначного рубежу, який зветься десятитисячний номер газети, то ми вирішили це якось відзначити. Ми зробили великий номер на вісім сторінок. Він повністю заповнений матеріалами про життя району.
Вже з першої сторінки читачу пропонують зануритися в історію рідного краю, якою вона відобразилася на сторінках газети з 1932 по 2023 роки. Назва газети змінювалася стільки разів, скільки змінювалася політика тодішньої країни у ті роки. Були назви газети — «За вдарний колгосп», «Ударник п’ятирічки», «Перемога», «Прапор перемоги» і нарешті — «Слава хлібороба».
Афанасій Гайдаржи, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Ми не претендували на те, щоб охопити всі теми й по всіх роках, бо це неможливо. Якщо всі наші підшивки за кожен рік поставити стопкою, то вийде стовп заввишки у два з половиною метри. А якщо з цього зробити книги, то вийде 160 книг по 500 сторінок. І це все історія району. Одна людина навряд чи все це прочитає. Але зробити добірку для читачів у загальному вигляді з різних тем, це нам під силу. І те, що ми зробили, показало, що людям сподобалась ця ідея. Було багато дзвінків, люди казали, що вийшов дуже цікавий матеріал.
Необізнаному читачеві важливо розуміти, що газети за радянські часи були рупором пропаганди, тому більшість матеріалів друкували саме про критику капіталізму та будівництво великого шляху до світлого майбутнього. Тих, хто це світле майбутнє будує не дуже ретельно, нещадно критикували. Тому на сторінках газети «Слава хлібороба» можна побачити багато ненависті щодо ледарів, злодюжок, хуліганів та куркулів різного масштабу. Здебільшого, ця критика мала конструктивний характер і була вагомим інструментом у виховній роботі з населенням. Зараз газета «Слава хлібороба» долає свої не найкращі часи. Допомагають інвестори, новітні технології та співпраця з Визирською СТГ, яка зацікавлена в інформаційній обізнаності своїх жителів щодо життя громади.
Тетяна Шевців, літературний редактор, дизайнер газети «Слава хлібороба»
Ми використовуємо програми: InDesign, Photoshop, для того, щоб зробити газету насиченою, яскравою. Сам процес трудомісткий, але водночас цікавий. Тому ти що постійно розвиваєшся, використовуєш якісь сучасні засоби.
Афанасій Гайдаржи, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Це літопис, який залишиться і з часом саме він буде вважатися доказовим історичним матеріалом, а не електронні засоби. Тому я вважаю, що все це не лише літопис нашого району, а й Одещини, й загалом всієї держави.
Редакція газети «Слава хлібороба», за підтримки члена виконкому Визирської сільради Віталія Кутателадзе, працює над тим щоб знайти усі випуски газети, які були втрачені з роками, зацифрувати їх та розмістити в інтернеті.