Василь Приймак, голова Лиманської райдержадміністрації, розповів про cвою роботу та поділився планами на майбутнє.
Перше, що ми зробили - цереконструкція спортивно-оздоровчого комплексу у Доброславі. Я не міг зрозуміти, чому у районному центрі немає гідної спортивної бази, де б збиралися всі діти та дорослі. В основному ми залучили спонсорські кошти. Портрети цих небайдужих людей зараз розміщені на дошці пошани.
Василь Михайлович детально описав Доброславський спортивний комплекс: міні-футбольне поле, яке буде завершено у цьому році, два волейбольних та баскетбольне поля, місця для бадмінтону, великого тенісу, дитячий спортивний майданчик, тренажери. Відреконструювали роздягальні та душові. У майбутньому планується відкриття п’ятьох функціональних майданчиків по району. Окрім того, введуть в експлуатацію три міні-футбольних поля. Придбано спеціальний автобус для спортсменів.
Багато уваги приділяється в районі питанням освіти. За два останніх роки проведено ремонти у 20 школах, придбано шкільні автобуси для Сичавки, Трояндового, Курісового, Першотравневого та Доброслава.
Керівник райдержадміністрації зазначив, що на сьогодні є дві головні проблеми району - водозабезпечення населення та дороги.
Ми напевне єдиний район у області, який надає субвенцію з районного бюджету до обласного на утримання та експлуатацію доріг місцевого значення. Вони повинні утримуватися за рахунок держави. Але ми розуміємо, що коштів не вистачає, тому у минулому році ми виділили майже 40 млн грн. на розвиток доріг, - зазначив Василь Приймак.
Взагалі у 2018 році, завдякипідтримці області та депутатського корпусу райради, було виділено майже 70 млн. гривень на ремонт доріг у районі.
Ми з депутатським корпусом та головою райради Геннадієм Тефтулом беремо на себе зобов’язання привести усі дороги в районі в належний стан, - пообіцяв Василь Приймак.
Вже відремонтували дорогу від Дмитрівки до Любополя, від Визирки до Любополя. Планується ремонт доріг від Трояндового до Ониськового, від Кремидівки до Степового, від Кремидівки до Христо-Ботеве.
Не обходять увагою і соціальні питання. Для поліпшення соціального захисту населення була запроваджена районна програма "Турбота". Люди можуть отримати гроші на лікування, поховання близьких, на придбання одягу та взуття для дітей. Також виділяються кошти на підтримку воїнів АТО, афганців, тощо. За рахунок соціальних програм породіллі отримують 2000 грн. з місцевого бюджету.
Ще один напрямок - забезпечення житлом дітей-сиріт. За два останні роки за рахунок коштів селищних, районного та державного бюджетів було придбано житло для 30 дітей. У наступному році планується продовження цієї програми. У державному бюджеті виділено 60 млн. грн. на придбання житла для сиріт у Одеській області.
Команда Василя Приймака також опікується здоров’ям жителів району.
Не кожна міська лікарня має таке обладнання, як наша центральна районна лікарня, - зазначив Василь Приймак.
Відкрито нове терапевтичне відділення. Розвивається паліативна медицина: вже є дві палати, планується відкриття ще двох у 2019 році, а взагалі і цілого відділення. У Визирці планується відкриття двох нових амбулаторій з житлом для лікарів, вже придбані для них два автомобіля. Зроблені ремонти у 8 з 20 амбулаторій району.
Було відкрито, перший у області, інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.
Несанкціоновані сміттєзвалища це важлива проблема для Лиманського району. Для вирішення цього питання Василь Приймак збирається підписати розпорядження про проведення двомісячника прибирання. Він вимагає, аби селищні виконкоми забезпечили приведення до належного стану власних територій. Очільник райдержадміністрації прагне залучити до цього питання виконкоми сільських селищних рад та їх адміністративні комісії.
Як дачний масив може не мати договір на вивіз сміття?! Не дивно, що сміття викидають у посадки. Тому адміністративні комісії повинні спонукати дачні масиви на укладання договорів на вивіз сміття, - каже Василь Приймак.
Представники райдержадміністрації самі приймали активну участь у прибиранні сміття під час марафону по приведенню до ладу території навколо Тилігульського лиману та морського узбережжя. Участь у цьому заході із задоволенням брали діти, дорослі, держслужбовці, посадові особи місцевого самоврядування. Пожежні частини у районі також отримали чималу матеріальну підтримку: два автомобілі - один у минулому році, один в цьому.
Планується створення пожежної команди у Сербці. Це надасть можливість охопити весь район, для оперативного гасіння пожеж.