Архів
Березень 2024 (1)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
Грудень 2023 (42)
Листопад 2023 (43)
Жовтень 2023 (29)
ЛАН » Головні події дня » Воїни, які житимуть вічно: Асан Сейдаметов (фото)

Воїни, які житимуть вічно: Асан Сейдаметов (фото)

Воїни, які житимуть вічно: Асан Сейдаметов (фото)

«Я обов’язково повернуся в наш український Крим. Я зроблю все можливе від себе, аби звільнити його». Такими були бажання Асана Сейдаметова ще з 2014 року. Він народився 3 травня 1978 року у Самарканді, що в Узбекистані. Був найстаршим сином у родині, мав трьох братів та сестру. Рідню Асана, прабабусю та бабусю, депортували з Криму у сорокових роках минулого століття у різних напрямках. Ця сумна історія українського пів острова назавжди відобразилася на подальшому формуванні світогляду Асана.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Всіх депортували в різні сім’ї, на різні напрямки. Чесно кажучи, історію бабусі та прабабусі мені не розповідали, тому що це було дуже боляче, батьки починали плакати і я не могла на це дивитися. Я це знаю тільки з історії, з фільмів. Є фільм «Хайтарма», який про це розповідає.

Після цього родина переїхала у Генічеськ, що на Херсонщині. Там Асан закінчив училище, працював по професії автокранівником. Згодом вони переїхали до Криму, згодом повернулися до Генічеського району у село Фрунзе — нині Азовське. У 1998 році Асан знайомиться з майбутньою дружиною — Гульнарою. Це було справжнє кохання з першого погляду. У 1999 році — одружилися, а вже наступного року на світ з’явилася донечка Зарема.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Мама і тато працювали на ринку, вони стояли один навпроти одного. Тато возив її додому, це була зима. Він їздив з одного села в інше до неї на велосипеді, це був важкий час. 21 рік був батьку, 20 — мамі. Вона народилася в Узбекистані, куди депортували її бабусю.

Роками пізніше на світ з’являються ще три доньки: Ельзара, Венера та Софія. І наче життя вирує. Але розпочинається окупація Криму. Асан розуміє, що його Батьківщину рвуть на шматки та у 2016 році вирішує стати на захист держави. Був він у зоні АТО. Спочатку проходив службу у 34-тій бригаді, пізніше перейшов у 28-му.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Він дуже хотів повернутися до Криму. У 2014 році, коли Крим окупували, він сказав, що піде визволяти Крим. У 2016 році пішов служити.

Почалося повномасштабне вторгнення. Зарема з чоловіком виїхала з рідного дому 24 лютого 2022 року. Мама, три сестри та інша рідня залишилися у Генічеському районі. Жили певний час в окупації. Для того, аби врятувати життя донькам, пані Гульнара вимушена була спалити всі докази того, що її чоловік був атовцем. У травні 2022 року Асан зміг перевезти родину до Першотравневого. Це була важка дорога і вона могла стати останньою. Але доля була милосердною.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Були грамоти, були медалі, але, оскільки ми з окупованої території, мама просто не встигла це сховати. Коли вже пішли російські окупанти по домівках тих, хто був в АТО, вона це все просто спалила для безпеки родини. Ми виїжджали машиною: чоловік, його сестра зі своїм чоловіком, з дітьми, його брат зі своєю сімєю. Нас було шість дорослих, двоє дітей і дві вагітні жінки. Ми доїхали до Мелітополя, через Запоріжжя, потім у Львів. Як і кожна сім’я, яка зараз там знаходяться в окупації, моя мати сподівалася, що «завтра прийдуть наші», вона чекала до останнього. Потім вона з сестрами зібрала речі та дуже спонтанно виїхала, вони взяли з собою тільки необхідне. Там кожні декілька метрів стояли їхні блокпости. Люди чекали тижнями, щоб проїхати.

Найбільше Асан любив своїх дівчат: дружину, чотирьох доньок та маленьку онучку Евеліну. За все своє життя він не зробив нічого злого на адресу інших людей. Справедливий, мудрий та щирий. Таким він і залишиться у пам’яті близьких та рідних.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Він дуже хотів сина, але у нього народились чотири красуні доньки й онучка. Він дідусем побув зовсім трішки. Батько дуже пишався тим, що у нього чотири доньки. Зараз його друга донька, моя старша сестра, також пішла служити. Він був дуже добрим, суворим, але добрим — батьком, дідусем, другом, чоловіком. Завжди підставляв своє плече для побратимів. Такого батька, напевно, більше ні в кого немає.

У складі 28-ої бригади Асан звільняв Херсонщину. Мріяв про те, що скоро побачить свій дім. Його не стало 23 січня 2023 року. Асан загинув на Бахмутському напрямку. Клята війна назавжди забрала його і вмить зробила сиротами всіх його дівчат.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

У грудні їх перевели на Донецький напрямок, після того, як визволили Херсон. У нього було так багато радості, він вважав, що залишилося зовсім трішки і він вже буде у Генічеську.

Родина Сейдаметових ще вірить в те, що вони обов’язково повернуться на свою Батьківщину — в український Крим і виконають мрію батька. Сьогодні справу Асана продовжують його брат та донька.

Зарема Сарабілялова, донька Асана Сейдаметова

Я вам хочу сказати, в Криму нас чекають, чекають на Україну.

Асан загинув за Правду та Волю. За волю, яку нещадно вкрали в його предків майже століття тому. За волю, яку відібрали у 2014 році. За волю, яку намагалися придушити у 2022 році. Життя Асана — гідний приклад мужності та незламності. У 2023 році його нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеню. Посмертно. Але найбільшою нагородою для нього стане звільнений український Крим, в якому житимуть та продовжуватимуть рід його красуні — чотири донечки.

Друк
У Визирській СТГ перевірили доступність соціальних послуг (фото)12:17
01 бер
У Доброславському відділі Одеського ОЦЗ можна отримати грант на розвиток власного бізнесу (фото)19:10
29 лют
Депутати Визирської сільради зібралися на позачерговій сесії (відео)17:00
29 лют
Першотравневий ліцей починає набір учнів до 1 класу15:00
29 лют
У Визирці провели позачергову сесію сільради (фото)10:00
29 лют
Кирило Обеременко: історія героя-захисника з Першотравневого19:34
27 лют
У Визирці вшанували пам’ять Олексія Ставніцера (фото)18:24
27 лют
Кирило Обеременко: історія героя-захисника з Першотравневого (відео)18:05
27 лют
На засіданні виконкому Визирської сільради розглянули низку важливих для громади питань (відео)17:19
27 лют
У Дмитрівському ліцеї провели просвітницьку зустріч з промоції вакцинації (фото)17:17
27 лют
У Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (фото)11:25
27 лют
У Визирці презентували освітній проєкт «Імпульс» (відео)10:00
27 лют
У закладах освіти Визирської СТГ провели заходи до другої річниці повномасштабного вторгнення (фото)17:00
26 лют
У Визирці провели презентацію молодіжного проєкту «Імпульс» (фото)10:00
26 лют
На дорозі від Визирки до Любополя провели обрізку дерев (фото)12:00
23 лют
Як працює Мистецька школа Визирської сільради під час воєнного стану (відео)10:00
23 лют
Дорожники провели обрізку дерев на дорозі від Визирки до Любополя (відео)14:00
22 лют
У Визирській громаді готуються до 8 березня (фото)12:00
22 лют
У Визирській громаді працює Мистецька школа (фото)10:00
22 лют
«ТІС-Вугілля» запрошує робітників на ділянку обробки вагонів (фото)14:00
21 лют
Які заходи плануються у Визирській СТГ до 8 березня (відео)12:00
21 лют
Вихованці Першотравневого та Любопільського СБК стали призерами одеського музичного конкурсу10:00
21 лют
«ТІС-Вугілля» приймає нових робітників (відео)14:00
20 лют
У Тилігульському парку розквітла червонокнижна рослина (фото)12:00
20 лют
21 лютого у Визирці заплановані відключення електроенергії10:00
20 лют
TOP