У Кордонському старостинському окрузі Визирської громади звільнилася завідувачка ФАПу Аліна Арабаджи. Вона була працевлаштована влітку 2021 року. Тоді, під час пандемії коронавірусу, це стало подією для мешканців сіл Кордон, Мар’янівка і Пшонянове, бо на медичного працівника тут чекали вже декілька років.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Мені довелось докласти багато зусиль аби когось сюди привести й дівчина — молодець, вона дуже вписалася у нашу громаду. Вона знайшла спільну мову з людьми, добре працювала. В мене нарікань ніяких не було. Вона молода людина, вона багато чого хотіла і це отримувала.
Варто зазначити, що у селі Кордон добре облаштований ФАП. За ініціативою, тоді ще голови Кордонської сільради, Оксани Третякової у 2018 році медичний заклад відремонтували завдяки міжнародному гранту. У 2021 році кордонський ФАП було облаштовано устаткуванням для телемедицини, завдяки чому жителі сіл дистанційно отримували консультації лікарів вузьких спеціалізацій обласної лікарні. Аліна Арабаджи стала завідувачкою ФАПу тільки отримавши диплом про медичну освіту і за кілька років роботи здобула тут неабиякий досвід. Сьогодні, під час війни, в країні вкрай потрібні медичні працівники. Заробітна плата в медзакладах у селі не є конкурентоспроможною, для того, щоб тут затримувалися молоді фахівці.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Я розумію її, бо вона хоче чогось більшого. Тут для молодої людини поки немає розвитку. Вона молода, вона перспективна, в неї є багато бажань. Хоча мені дуже шкода, що вона від нас йде, але я їй побажала всього найкращого. Тим більш наші населенні пункти не залишаться без медичного працівника.
І дійсно, кожний четвер до Кордону приїздить сімейний лікар, з яким місцеві жителі підписали декларації. Це є дуже важливим для забезпечення населення якісними медичними послугами. «Гроші йдуть за пацієнтом» — під таким гаслом в Україні кілька років тому була проведена медична реформа. Сьогодні держава фінансує медзаклади відповідно до кількості чинних декларацій.
Еліна Концева, директорка КНП ЦПМСД Визирської сільради
На сьогодні в нас задекларовано понад 7 тисяч людей, але ж ми маємо на меті 100% декларування, звертаючи увагу на те, що в нас проживає близько 10 тисяч населення. Тобто зараз задекларовано 80% населення. Було б добре, аби й у віддалених селах люди декларувалися з нашими лікарями, а не з лікарями інших громад.
Людина без декларації з місцевим сімейним лікарем не може отримати тут довідки, провести аналізи й все інше. Тому декларування у Визирському Центрі первинної медико-санітарної допомоги — оптимальний шлях підтримати розвиток медичних послуг саме у своїй громаді.