На честь Героя України з Визирської громади Дениса Максишка в Одесі назвали вулицю, яка веде до Меморіалу 411-ї берегової батареї. Це музей просто неба, який свідчить про героїчну оборону Одеси в часи Другої світової війни.
За піввікову історію існування меморіалу він для більшості містян та гостей Одеси став символом мужності та незламності українців, які виконували свій найвищий обов’язок боронити рідну землю у різні часи. Про це свідчать меморіальні дошки та скульптурні композиції, які встановлено в різних кутках меморіальної частини парку. Олена Козьміна, меценатка та громадська діячка з Визирки особисто знала Героя України Дениса Максишка.
Олена Козьміна, меценатка, громадська діячка з Визирки
Ми познайомилися у кінному домі «Конго» і перше, що нас зблизило, це любов до коней. Денис працював у Олександра Чебручана та Влади Максимової. Я відчувала, що він свідомий у своїй справі. Він був мовчазний, пильний до дрібниць. Він завжди своєчасно з’являвся у необхідний час. Як я опинилася у кінному дому «Конго»? Моя кобила пішла туди на годівлю, щоб набути певних навичок.
Поспілкувавшись з Денисом Максишком, Олена Козьміна дізналася, що він родом із Запоріжжя, міста яке вона дуже добре знала з самого дитинства, бо там жили її бабуся та дідусь.
Олена Козьміна, меценатка, громадська діячка з Визирки
Позивний Дениса, коли він вже служив у 28-й ОМБр був саме «Запорожець». Денис для мене став тим самим «Запоріжцем», цікавою людиною. У спілкуванні я дізналася, що він має віщу освіту юриста, працював за фахом, з часом все лишив та взявся працювати з кіньми у Святогірській лаврі. Потім він переїхав працювати сюди до Визирки.
Саме у Визирці у кінному домі «Конго» Денис Максишко познайомився зі своєю майбутньою дружиною, тренеркою коней Ганною Вольською. Ключовим моментом у житті героя, як і всієї країни стала Революція гідності. Він був на Майдані у складі неформального об’єднання активістів. Коли почалася війна на Донбасі, Денис поїхав захищати країну вже як військовий 28-ї ОМБр імені Лицарів Зимового походу. Там і зустрів страшну звістку про напад росіян вже як військовий з великим бойовим досвідом.
Олена Козьміна, меценатка, громадська діячка з Визирки
28-ма ОМБр саме на початку березня 2022 року пішла у напрямку Миколаєва, ми усі це розуміли. Бо Миколаїв закриває військам ворога похід через Одесу на Придністров’я. Перше сповіщення про загибель військовослужбовця, саме було про Дениса Костянтиновича Максишка, старшого лейтенанта під селом Правдине, Миколаївської області. Цьому сповіщені, цій скорботі ми усі вжахнулися. Це було перше поховання захисника-воїна на Визирській землі.
У 2022 році Денис Максишко був посмертно нагороджений званням «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. У місті Одеса біля Меморіалу 411-ї батареї названо вулицю на честь Дениса Максишка. На побажання жителів така вулиця може з’явитися і у селі Визирка.
Володимир Гапоненко, керуючий справами виконавчого комітету Визирської сільради
За 2022-2023 роки три вулиці у трьох населених пунктах названі на честь наших героїв-односельців. Причому ініціаторами були самі жителі. У селі Зоря Труда названо вулицю на честь Володимира Лосєва. Бутівка — там вулицю Садову перейменовано на честь загиблого односельця Миколи Зайцева, та у селі Визирка провулок Балківський перейменовано на провулок імені Олександра Павлюка.
Олена Козьміна, меценатка, громадська діячка з Визирки
Я живу на вулиці Полковника Віталія Гуляєва, це командир Дениса Максишка. Я гадаю, що він взяв участь у представленні його до звання «Герой України» та нагородження Золотою Зіркою. Те що можуть робити люди, називати вулиці, будувати пам’ятники і разом зі школами, дитсадками, бібліотеками, домами культури розповідати про односельців, які загиблі, це дуже важлива робота — приймати найкращі, справедливі й гарні рішення задля збереження пам’яті про наших героїв.