Вступний іспит для тих, хто хоче здобути вищу освіту, а саме вступити до вишу, має в Україні єдину форму — це національний мультипредметний тест. Його ввели замість ЗНО у 2022 році через війну. На базі Першотравневого ліцею відбувся триденний НМТ, який проходили близько 100 дітей з усієї області.
Наталія Кириченко, заступниця директора Першотравневого ліцею з навчально-виховної роботи
Специфіка цього тесту така, що все проходило онлайн за допомогою техніки, тож багато що залежало від техніки, не лише від персоналу.
Щоб діти мали змогу пройти НМТ згідно з усіма вимогами, насамперед безперервно, кімнати для проходження тесту облаштували у сховищі Першотравневого ліцею. Цьому передувала велика робота багатьох служб.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Це була згуртована робота освіти та органів місцевого самоврядування, бо потрібно було підсилити деякі речи, наприклад, інтернет, закупити обладнання. Завдяки депутатському корпусу, який швидко приймав рішення, «Лиман-ТВ» передали всі потрібні налаштування до інтернету, наскільки сьогодні це можливо, нашим електрикам, які дуже швидко підключали генератор і чергували всі три дні. Бо це був час тривоги, коли електрика лягала по країні й ми дуже хвилювалися щодо того, аби наші діти спокійно писали. Коли вони виходили після тесту, то казали, що все було спокійно і вони задоволені.
Результати національного мультипредметного тесту всі учасники отримували у персональних кабінетах за шкалою від 100 до 200 балів.
Наталія Кириченко, заступниця директора Першотравневого ліцею з навчально-виховної роботи
Ми до них доступу не маємо, але з тих відгуків, які ми отримали від наших випускників, маємо хороші результати з української та англійської мов. По історії маємо результат від 150 до 190 балів. З математики трішки інший рівень, але ми задоволені.