Вчителька початкових класів Першотравневого ліцею Світлана Шефер відома серед освітян Визирської громади. Пані Світлана є активним прихильником процесу сертифікації вчителів. Вона веде власний канал на YouTube, читає лекції студентам. А нещодавно вийшла книга, написана нею у співавторстві з доцентом Ніжинського педагогічного університету Надією Білоусовою, яка присвячена актуальній темі — штучному інтелекту. Як розповідає Світлана Шефер, робота над посібником тривала декілька місяців. Книга стане в пригоді читачам різного віку.
Світлана Шефер, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею
Взагалі він абсолютно усім підійде, тому що нейромережі актуальними є для всіх — і для батьків, і для вчителів, і для учнів, і для інклюзивної освіти. Тобто кожен, хто зацікавиться, знайде у посібнику свій омріяний напрям, якій зможе далі розвивати.
Свої знання та напрацювання щодо штучного інтелекту та нейромереж Світлана Шефер звісно ж використовує й на власних уроках. За словами пані Світлани, маленькі діти проявляють неабиякий інтерес до цієї теми. Вони залюбки створюють різноманітні проєкти за допомогою штучного інтелекту. Тим більше, що комп’ютерне обладнання у Першотравневому ліцеї якісне та сучасне.
Світлана Шефер, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею
Я вам можу сказати, що штучний інтелект та нейромережі набагато легші ніж цифрові платформи. Звісно, навчитися працювати на цифровій платформі не дуже складно, але з нейромережами ще легше. Що ми робимо? У Viber-групі ми починаємо працювати з безкоштовними нейромережами, які не потребують реєстрації. Я кидаю туди посилання, вони на нього натискають і відразу потрапляють на нейромережі. Я кидаю їм запит того, що ми хочемо зробити. Вони його копіюють, вставляють і кожен з них матиме свою унікальну картинку.
Працювати над посібником Світлані Шефер дуже сподобалося. Є певні теми, які вона у майбутньому теж планує реалізувати у форматі друкованого видання, якщо знайде на це час. Тому що попри те, що пані Світлана, так би мовити, звичайна сільська вчителька, її досвід має великий попит серед колег освітян, учнів та студентів. Відтак, її періодично запрошують провести ті чи інші лекції у різних шкільних та навіть у вищих навчальних закладах.