Керівництво Визирської територіальної громади приділяє багато уваги потребам військових, які знаходяться у зоні бойових дій, а також тим, хто вже повернувся з фронту. Без уваги не залишаються й родичі військових, які воюють, а також тих хто, на жаль, загинув.
Визирська громада займає перше місце в Одеському районі з виділення бюджетних коштів на потреби військовослужбовців. Для підтримки родичів тут існує декілька соціальних та фінансових програм.
Нещодавно у сільській раді було прийнято рішення про створення ветеранського простору. Метою його створення є глибше та детальніше ознайомитися з нагальними проблемами або потребами захисників та членів їхніх сімей.
В рамках нового проєкту у бібліотеці Визирського будинку культури пройшла перша зустріч представників профільних структурних підрозділів сільської ради та членів сімей військовослужбовців. Головний спеціаліст з питань ветеранської політики Ольга Давід розповіла присутнім про мету створення ветеранського простору. Вступне слово далося їй дуже важко, оскільки у неї самої батько знаходиться на передовій.
Ольга Давід, головний спеціаліст з питань ветеранської політики Визирської сільради
Ми, як ніхто розуміємо ваші проблеми і хочемо говорити з вами про це на рівних. Повернення ветеранів війни до цивільного життя — це дуже важко і без нашої підтримки, без підтримки суспільства, без підтримки органів місцевого самоврядування ми не впораємося. Тому ми сьогодні зібралися в такій невимушеній обстановці, для того щоб проговорити ті питання, які вас турбують. Чим би ми могли вам допомогти, як ми можемо розв’язати ваші проблеми та покращити життя.
Підтримка військових, які повернулися з передової або родичів загиблих героїв не фокусується лише на соціальних чи фінансових потребах. Цим людям вкрай необхідно також надавати кваліфіковану психологічну підтримку. Спеціалісти «Визирського центру первинної медико-санітарної допомоги» готові у разі необхідності надавати такі послуги. Директорка центру Еліна Концева зазначила, що посттравматичний стресовий розлад — дуже серйозна проблема, яку треба вирішувати. Але, на жаль, не всі військові, які відчули жахи війни звертаються до спеціалістів.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський ЦПМСД»
Ви всі і родичі загиблих, і люди, які брали участь безпосередньо у бойових діях, пережили посттравматичний стресовий розлад. Як допомогти у такій ситуації ми знаємо, через те, що всі наші медичні працівники пройшли навчання. Наші двері завжди відчинені. Ми працюємо безпосередньо з людиною, яка звернулася, без присутності іншої людини.
Директорка комунальної установи «Агенція сталого розвитку Визирської СТГ» Крістіна Коротких розповіла присутнім про те, що у військових, а також членів їхніх сімей є можливість отримати матеріальну допомогу на відкриття власного бізнесу, або невеличкої справи. Зробити це можливо за допомогою різноманітних грантів.
Крістіна Коротких, директорка комунальної установи «Агенція сталого розвитку Визирської СТГ»
Є така державна політика, є дуже багато різних фондів, які зараз займаються цільовою допомогою саме для тих людей, які побували на війні, їхніх родичів, а також родичів загиблих воїнів. Є в нас також центр зайнятості в Доброславі, який окремо надає послуги щодо підвищення кваліфікації, перекваліфікування, допомогу в працевлаштуванні. Також є й гранти, які є беззворотною допомогою. Держава і ветеранські фонди допомагають людям запровадити свою власну справу. Тобто без відсотків, повернень, там тільки є певні специфічні умови.
Для більшої комунікації між військовими, членами їхніх родин та представниками Визирської сільської ради були створені групи у месенджерах, а також номер гарячої лінії +380994672377. Зроблено це для того, аби ці люди могли звертатися до місцевої влади зі своїми проблемами або надавати свої ідеї та пропозиції.