У Визирській сільраді створено Раду безбар’єрності. Національна стратегія безбар’єрності затверджена розпорядженням Кабінету міністрів України від 14 квітня 2021 року. Значною мірою саме від місцевого самоврядування залежить, чи стає громада доступнішою, інклюзивнішою та більш зручною для жителів. За цим саме і будуть спостерігати члени новоствореної Ради безбар’єрності.
Юлія Корнієвич, секретар Ради безбар’єрності Визирської сільради
Створена національна стратегія розвитку до 2030 року, з певними заходами, які потрібно втілювати на рівні громад. Зараз наша громада вирішила створити цю раду для того, щоб втілювати цей безбар'єрний простір саме в нашій громаді. Зараз це питання дуже актуальне і гостре, тому що під час воєнного стану ми чекаємо наших ветеранів, і прагнемо створити їм більш зручні та комфортні умови.
Визначено основні напрямки Національної стратегії безбар’єрності. Фізична безбарʼєрність, коли усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх суспільних груп, незалежно від віку, статі, стану здоров’я та інших характеристик. Інформаційна безбарʼєрність, коли люди незалежно від їхніх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах. Освітня безбарʼєрність — це рівні можливості, відкритий доступ та інклюзивний підхід до освіти. Наприклад нещодавно у Кордонській гімназії встановили мобільний підіймач для перевезення у бомбосховище людин з вадами руху.
Наталія Соболь, директорка Кордонської гімназії
Це дає можливість безбар’єрного доступу до навчання маломобільних дітей.
Ще один важливий напрямок безбар'єрності — цифровий, коли усі суспільні групи мають доступ до швидкісного інтернету, пристроїв, цифрових послуг та публічної інформації. Нагадаємо, завдяки зусиллям місцевого провайдера «Лиман ТВ», попри війну, швидкісний інтернет підведено до усіх сіл Визирської сільради. Існує ще суспільна та громадянська безбарʼєрність, коли людей приймають, поважають і цінують незалежно від віку, статі, походження, стану здоров’я чи інших відмінних характеристик. Остання, шоста — економічна безбарʼєрність, коли усі громадяни мають умови та можливості для працевлаштування. Всі ці шість напрямків розвитку Визирської СТГ в питаннях безбар'єрності увійдуть у власну Стратегію Визирської сільради, яку новостворена Рада безбар'єрності має розробити та сприяти її втіленню у життя.